NASA zveřejnila úžasný snímek plný hvězd z Webbova teleskopu

NASA ve středu hruď Obrázek nově vzniklých hvězd z Vesmírný dalekohled Jamese Webba.

Snímek zachycuje jasně červené novorozené hvězdy ve vzdouvajícím se oblaku plynu a prachu ve slavném hvězdném rodišti známém jako Pilíře stvoření.

Šarlatové protohvězdy, jejichž stáří se odhaduje na několik set tisíc let, se tvoří, když uzly v oblacích naberou dost hmoty na to, aby se zhroutily vlastní gravitací a pomalu stoupaly teploty, podle společného prohlášení koalice za Webb Telescope, která zahrnuje NASA. , Evropská kosmická agentura a Kanadská kosmická agentura.

Scéna je zachycena blízkou infračervenou kamerou Webb Telescope, která poskytuje schopnost detekovat světlo z prvních hvězd a galaxií. Dalekohled, který odstartoval loni v prosinci, doručuje snímky veřejnosti od července.

Pillars of Creation, poprvé zachycené Hubbleovým dalekohledem v roce 1995, vlevo, byly zobrazeny vesmírným dalekohledem Jamese Webba v blízkém infračerveném světle, aby bylo možné určit přesnější počty malých hvězd spolu s množstvím plynu a prachu.

Space Telescope Science Institute / NASA

V prohlášení se uvádí, že snímek v tomto případě znázorňuje místo v Orlí mlhovině, která je vzdálená 6500 světelných let.

Prohlášení dodalo, že snímek „Pillars of Creation“ pomůže výzkumníkům zlepšit jejich chápání vzniku hvězd tím, že určí nejpřesnější hvězdokupy a také množství plynu a prachu v oblasti.

Pillars of Creation byly poprvé zachyceny Hubbleovým vesmírným dalekohledem v roce 1995. Od té doby stále pokročilejší skupina dalekohledů cvičila na hvězdami posetém místě.

Ve společném prohlášení se uvádí, že Webbův dalekohled je největším a nejvýkonnějším dalekohledem, jaký byl kdy vypuštěn do vesmíru.

Objevily se snímky z Webbova dalekohledu Jupiter a fantomová galaxie.

READ  Vědci řeší 50 let starou záhadu – jak se pohybují bakterie?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.