Hongkongská univerzita říká, že by měla být odstraněna socha „Sloup hanby“ připomínající mrtvé na náměstí Nebeského klidu

Hongkongská univerzita říká, že tato socha připomíná oběti ČínaBrutální zásah proti demonstrantům na náměstí Nebeského klidu v roce 1989 musí být odstraněn.

Hongkongská aliance na podporu národních demokratických hnutí v Číně, nyní rozpuštěná skupina, která umělecká díla navrhla, uvedla, že obdržela dopis od univerzity na odstranění sochy do příští středy v 17 hodin. Podle Hong Kong Free Press.

univerzita Řeklo Řekl, že rozhodnutí bylo „založeno na nejnovějším posouzení rizik a právním poradenství“, ale neposkytl další vysvětlení.

Čína na nás útočí v Jihočínském moři po srážce s neznámým předmětem

Pokud do té doby neodstraní 26 stop vysokou sochu známou jako „pilíř hanby“, bude ve zprávě uvedeno „socha bude považována za opuštěnou a univerzita v souvislosti se sochou nebude zvažovat žádnou vaši budoucí žádost od vás. univerzita se bude sochou zabývat v té době a způsobem, který uzná za vhodné. „bez dalšího upozornění“.

Skupina zodpovědná za sochu uvedla, že žádost byla nepřiměřená a že je důležité, aby škola „sociální poslání a historickou odpovědnost“ udržela sochu na svém místě.

K masakru na náměstí Nebeského klidu došlo 4. června 1989 a skončily měsíce studentských demonstrací v komunistické Číně. Předpokládá se, že během násilného zásahu Lidové osvobozenecké armády byly zabity stovky, možná tisíce demonstrantů.

Masakr zůstává v Číně kontroverzním tématem, protože Peking nadále potlačuje všechny výzvy své suverenity a zpřísňuje své sevření Hongkongu.

READ  Jacinda Ardern se omlouvá za zásah proti imigraci v 70. letech na tichomořských ostrovech: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *