Govt Live: Skotsko čelí případům „možné tsunami“; Česká republika zavádí povinné očkování pro osoby starší 60 let | Světové zprávy

Občané a obyvatelé, kteří se vracejí do Ghany, budou od pondělí na letišti očkováni proti vládní nemoci, pokud ještě nebyli očkováni, uvedla zdravotnická služba kvůli obavám, že budou brát méně vakcín.

Generální ředitel zdravotnických služeb uvedl, že všichni Ghaňané opouštějící zemi musí prokázat očkování Patrick Kuma-Apogee V prohlášení Kovid citoval faktory, jako je nárůst případů a odhalení variace omigran.

Ghana zatím očkovala asi 5,7 % ze své 30milionové populace, vyplývá z údajů shromážděných agenturou Reuters. Jeho nově oznámené požadavky na očkování jsou nejnaléhavější v Africe, kde je očkování pomalé kvůli nedostatku dodávek a logistickým problémům.

„Nárůst současných případů spolu s detekcí omigranských variací mezi mezinárodními návštěvníky a očekávaným nárůstem během sváteční sezóny vyžaduje naléhavá opatření, která zabrání velkému nárůstu případů Govt-19 v Ghaně,“ řekl Kuma-Aboki. Jeho zpráva byla zveřejněna ve čtvrtek pozdě.

Ghana zahajuje tento měsíc očkovací kampaň, díky níž je očkování povinné od 22. ledna pro cílové skupiny včetně státních zaměstnanců, zdravotníků a studentů.

Přístup do nočních klubů, pláží, stadionů a restaurací bude od ledna vyžadovat také doklad o očkování.

V průběhu posledních dvou týdnů byly na mezinárodním letišti Kotoka v hlavním městě registrovány případy Kovit Accra Představuje asi 60 % celkových infekcí v zemi, řekl Kuma-apogee.

Údaje z letišť ukazují, že ti, kteří mají pozitivní test, mají třikrát vyšší pravděpodobnost, že budou očkováni, dodal.

A ze 34 případů, kdy byl diagnostikován přípravek Omicron, bylo 75 % neočkovaných.

Ghanské zdravotnictví od vypuknutí epidemie zaznamenalo 131 246 případů a 1 228 úmrtí.

READ  Joe Allen z kvalifikace Walesu a českého mistrovství světa

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.