Mark Zuckerberg varuje před pořizováním screenshotů chatů Facebook Messenger

Mark Zuckerberg vydal připomenutí – a zjevné varování – pro uživatele Facebook Messengeru, kteří screenshotují své chaty.

Zakladatel Facebooku a generální ředitel mateřské společnosti Meta v pátek v příspěvku uvedl, že an Aktualizace do Messengeru upozorní uživatele, pokud obrázek jejich chatu zachytila ​​jiná osoba.

„Nová aktualizace pro end-to-end šifrované chaty v Messengeru, abyste dostali upozornění, pokud někdo nasnímá mizející zprávu,“ napsal pan Zuckerberg spolu se snímkem konverzace se svou manželkou Priscillou Chan.

„Také přidáváme GIFy, nálepky a reakce do šifrovaných chatů,“ dodal.

Oznámení následuje po aktualizaci široce používané platformy Facebook Messenger, která lidem umožňuje nastavit, aby jejich zprávy zmizely.

Tato funkce byla zatím zavedena ve Spojených státech a očekává se, že v příštích týdnech bude představena uživatelům Facebooku v Evropě. USA dnes.

Konkurenční platformy pro zasílání zpráv již nabízejí možnosti, jak uživatelské zprávy zmizet, stejně jako upozornění na snímek obrazovky konverzace.

To zahrnuje Snapchat, zatímco aplikace pro zasílání zpráv, jako je WhatsApp, zahrnují end-to-end šifrování – další nové nedávné představení Facebooku.

Zprávy naznačovaly, že krok Facebooku byl reakcí na obavy týkající se bezpečnosti a širší kontroverze kolem online bezpečnosti a práv na svobodu projevu.

„Kdy přidáte tlačítko Nelíbí se mi? Potřebujeme odpovědi…“, napsal jeden uživatel Facebooku v reakci na příspěvek pana Zuckerberga.

„Možná dokáže přijít na to, jak nasytit hladové nebo lépe, vyléčit všechny duševní choroby způsobené těmito platformami nebo možná ubytovat bezdomovce,“ dodal k aktualizaci Facebook messenger zjevný skeptik. „Může to udělat něco z toho?“

Aktualizace se budou týkat i Instagramu, který je ve vlastnictví společnosti Meta.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.