Bolsonaro exploduje brazilské státy – jak se stalo | světové zprávy

Pouze 4% vědeckého výzkumu zveřejněného na Covid-19 souvisí Afrika Přestože kontinent obsahuje téměř pětinu lidstva, podle analýzy zveřejněné v úterý.

S téměř čtyřmi miliony potvrzených případů na celém kontinentu autoři studie uvedli, že relativní nedostatek výzkumu v Africe nebo výzkumu Afričanů přispěl k rostoucímu počtu „důkazů kolonialismu v globálním výzkumu a rozhodování o zdraví“.

Vědci analyzovali více než 2 000 recenzovaných článků publikovaných v 10 předních časopisech o zdraví a lékařství v období od 1. ledna do 30. září 2020.

Analýza zjistila, že pouze 94 z 2196 studovaných článků – téměř 4% – mělo obsah související s Afrikou nebo konkrétní africkou zemí. V článcích týkajících se Afriky bylo pouze 210 z 619 uvedených autorů Afričanů – 34%.

To znamená, že dvě třetiny autorů výzkumu kontinentu Covid-19 byli neafričtí, ve srovnání s africkými autory, kteří tvoří 3% autorů výzkumu nezaměřeného na Afriku.

Afrika je domovem 17% světové populace.

Autoři analýzy publikované v online časopise BMJ Global Health uvedli, že výsledky nejsou překvapivé vzhledem k tomu, jak byli africkí autoři historicky nedostatečně zastoupeni vědeckým výzkumem.

„ Zdravotní politika není informována pouze původním výzkumem; píšou, že pro zlepšení výkonu systémů zdravotní péče jsou rovněž nezbytné přiměřené a kontextově přiměřené pokyny, názory a komentáře.

„To platí zejména v dobách rozmachu, kdy je obtížné provádět originální výzkum v prostředí s nedostatečnými zdroji, jako je tomu v Africe.“

Došli k závěru, že „africké hlasy a výzkum jsou nezbytné pro vedení domácí reakce na epidemii.“

Autoři vyzvali vlády, aby zvýšily financování výzkumu, zejména v oblasti infekčních nemocí, a uvedly, že vědecké časopisy musí hrát roli při zajišťování toho, aby jejich studie více odpovídaly světové populaci.

„Nastal čas, kdy se oficiální deníky musí obracet na autory a ptát se na místo místního zastoupení v dokumentech popisujících zdravotnické systémy v regionech, kam nepatří,“ napsali.

READ  Bank of America pojmenovává měny rozvíjejících se trhů, aby je podporovala s rostoucími inflačními riziky

Samostatná analýza posílila zjištění a zkoumala výzkum spojený s africkými vědci nebo institucemi v období od listopadu 2019 do srpna 2020.

Zjistil, že africké země během tohoto období produkovaly 3% celosvětového podílu publikací Covid-19. Téměř dvě třetiny z nich pocházely pouze ze tří zemí: Jižní AfrikaA Egypt A Nigérie.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *