Plán olympijských her USA v basketbalu mužů: televizní informace, seznam, formát

hrát si

Americký mužský basketbalový tým míří na olympijské hry v Tokiu a snaží se na letních hrách získat čtvrtou zlatou medaili v řadě.

Hlavní trenér San Antonio Spurs Gregg Popovich vede letošní tým talentovaných hráčů NBA v Tokiu. Kormidlo převzal od trenéra vévody Mikea Krzyzewského, který v letech 2008, 2012 a 2016 vedl tým USA ke třem po sobě jdoucím zlatým medailím.

Naposledy americký tým nezískal zlato v roce 2004 v Aténách, kdy mužský tým v semifinále podlehl Argentině a nakonec si vzal bronz.

Tady je celý plán, soupiska a další informace o mužském basketbalovém týmu USA, které vás provedou honbou za zlatem v Tokiu:

Kdy hrajete mužský basketbalový tým v USA?

Neděle 25. července: Proti Francii, 8:00 ET (Peacock)

Středa 28. července: vs. Írán, 0:40 EST (Tawoos)

Sobota 31. července: Proti České republice, 8:00 ET (Peacock)

Na jakém televizním kanálu se hry budou zobrazovat?

Olympijské hry budou vysílány na NBC Networks. Úvodní americké mužské basketbalové zápasy týmu USA budou vysílány živě na Peacock. Páska bude zpožděna v NBC a dalších sítích.

Kdo je na seznamu mužů týmu USA?

Soupisku týmu USA tvoří: Pam Adebayo (Miami Heat), Devin Booker (Phoenix Suns), Kevin Durant (Brooklyn Networks), Jeramy Grant (Detroit Pistons), Draymond Green (Golden State Warriors), Jrue dovolená (Milwaukee Bucks), Keldon Johnson (San Antonio Spurs), Zach Lavigne (Chicago Bulls), Damian Lillard (Portland Trail Blazers), Gavel McGee (Denver Nuggets), Chris Middleton (Milwaukee Bucks), Jason Tatum (Boston Celtics).

READ  Rusko poráží Německo 3: 2 a kvalifikuje se na pátý zápas | sportovní zprávy

Chcete-li se dozvědět více o všech olympijských atletech, včetně basketbalu mužů a žen, podívejte se na seznam týmů USA.

Jaký je tvar olympijského basketbalového turnaje?

Basketbalový formát na letních olympijských hrách umisťuje 12 zemí do tří skupin po čtyřech. Každý tým hraje tři zápasy (jeden proti každému týmu ve své skupině).

Týmy prvního a druhého místa v každé skupině postupují do vyřazovací fáze spolu se dvěma nejlepšími třetími hráči. Zbývající čtyři týmy po skupinové fázi jsou vyřazeny.

O čtvrtfinálových zápasech rozhoduje remíza, přičemž tři týmy na prvním místě a nejlepší tým na druhém místě v jednom banku a zbývající týmy v jiném. Čtvrtfinále nemůže obsahovat odvetu z více hráčů.

Jakmile jsou tyto zápasy nastaveny, zbytek turnaje se odehraje jako jeden turnaj. Přestože semifinálové poražení hrají další hru o vítěze bronzové medaile.

Kolik zlatých medailí vyhrál tým USA?

Mužský basketbalový tým týmu USA získal v historii olympijských her 15 zlatých medailí. Získala stříbro v roce 1972 (Sovětský svaz získal zlato) a dva bronzy v letech 1988 a 2004.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *