Cvičení může zvýšit účinnost vakcín proti Covid-19

Největší ochrana před nepříznivými následky po infekci Covid-19 je připisována očkování. Ale účinnost výstřelu může být zvýšena novou fyzickou aktivitou studie našel.

Zdá se, že vyšší úrovně fyzické aktivity jsou spojeny s vyšší účinností úvodní série očkování proti Covid-19. Nové hledání Publikováno v British Journal of Sports Medicine.

„Čím vyšší dávka cvičení, tím větší ochranný účinek, je to docela zřejmé,“ řekl CNBC Make It John Patricius, profesor sportovní a pohybové medicíny na Wits University v Johannesburgu a spoluautor studie.

Jak často a do jaké míry byste tedy měli cvičit, abyste ze svých vakcín proti Covid-19 vytěžili maximum? To objevil Patricius a jeho kolegové.

2,5 hodiny cvičení týdně může zvýšit ochranu před vážnými následky Covid u očkovaných lidí

Výzkumníci zjistili, že očkovaní lidé s největší ochranou proti závažným následkům, jako je hospitalizace, po nakažení virem Covid-19 dodržovali tyto pokyny pro cvičení:

  • Opakování: Každý týden absolvovali alespoň 150 minut nebo dvě a půl hodiny fyzické aktivity.
  • vážnost: Jejich fyzická aktivita byla střední intenzity, což znamená, že jejich srdeční frekvence byla mezi 70 % až 79 % jejich maximální srdeční frekvence při cvičení.

U účastníků v této skupině byla 2,8krát nižší pravděpodobnost, že se u nich vyvinou závažné následky COVID-19, než u lidí, kteří jen zřídka Sportovat. Nebo, jednodušeji řečeno, jejich vakcíny byly o 25 % účinnější při ochraně před těmito následky než lidé se sedavým zaměstnáním.

Ve videu zahrnutém do studie byly vizuální ukázky vzpírání a běhu zdůrazněny jako některá cvičení, kterých se skupina účastnila.

„Je možné, že při vyšší úrovni fyzické aktivity získáte pozitivnější stimulaci této imunitní reakce,“ říká Dr. Elizabeth Joy, hlavní lékařská ředitelka wellness a výživy ve společnosti Intermountain Healthcare, která se studie nezúčastnila. .

READ  Lékař z Mayo Clinic říká, že do nového roku by na COVID mohlo zemřít až 25 000 Američanů

„To zase vede k významnému snížení zátěže nemocí.“

Nicméně i u očkovaných lidí, kteří cvičili mezi 60 minutami a 149 minutami, byla 1,4krát menší pravděpodobnost, že se u nich rozvinou případy infekce Covid.

Zde je návod, jak byla studie provedena

Výzkumníci analyzovali data shromážděná od největší jihoafrické zdravotní pojišťovny pro téměř 200 000 očkovaných dospělých v zemi, včetně mužů i žen. V době studie byla dostupná pouze vakcína Johnson & Johnson.

Data zahrnovala výsledky testů Covid-19 PCR od února do října 2021. Počet minut fyzické aktivity, počet kroků a údaje o srdeční frekvenci u každé osoby byly sledovány pomocí nositelného zařízení.

Cvičení může snížit šance na vážné následky Covid u neočkovaných lidí

„Měli jsme další studie To ukázalo, že u lidí, kteří měli Covid – a těch, kteří se nenechali očkovat – ti, kteří se věnovali doporučeným 150 minutám týdně cvičení, měli lepší výsledky, říká Patricius.

„Byli hospitalizováni méně často, méně jich bylo na jednotce intenzivní péče a na ventilátorech a méně jich zemřelo.“

Podobně jako jeho výzkum, A.J studie Bylo provedeno na více než 48 000 účastnících s Covidem, než byly k dispozici vakcíny, aby se zjistilo, zda je cvičení spojeno se sníženým rizikem vážných následků nemoci.

Vědci zjistili, že ti, kteří před infekcí důsledně chodili nebo cvičili, měli větší pravděpodobnost, že budou kvůli Covidu hospitalizováni.

„To přidává k této důkazní základně, že lidé, kteří jsou více fyzicky aktivní, mají lepší zdraví,“ říká Joy.

I když bylo široce studováno, že cvičení může snížit riziko nepřenosných onemocnění, jako jsou: duševní nemoc A rakovina„Fyzická aktivita je také úspěšnou strategií prevence infekčních nemocí, jako je Covid-19,“ poznamenává Joy.

Pokud jde o fyzickou aktivitu pro lepší zdravotní výsledky, říká: „Nic není špatné a některé jsou dobré [and] Více je lepší.“

READ  Čínští vědci navrhují transformaci asteroidů „Armageddon“ raketami

Chcete více vydělávat a méně pracovat? Registrovat Volný, uvolnit CNBC Make It: Virtuální událost za vaše peníze 13. prosince ve 12:00 ET, abyste se od finančních expertů dozvěděli, jak můžete zvýšit svou výdělečnou sílu.

Otevřete si účet nyní: Získejte chytřejší informace o svých penězích a kariéře s naším týdenním zpravodajem

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.