Srovnání luxusních investic po celém světě

Baví vás jemné věci v životě? Pro mnoho z nejbohatších lidí na světě je nákup luxusního zboží, jako je umění, kvalitní víno a hodinky, vášní.

Na rozdíl od tradičních investic do finančních aktiv může být těžké ocenit luxusní zboží, pokud člověk nemá ocenění toho, jak vypadá. Například vzácný obraz nevytváří peněžní tok, což znamená, že jeho hodnota je skutečně v oku diváka.

Abychom získali přehled o trhu s luxusem, tento graf přebírá data z roku 2021 Knight Franka Zpráva o bohatství Porovnat preference devíti globálních regionů.

Mezinárodní vkus v luxusním zboží

Aby mohl Knight Frank hodnotit nejoblíbenější investice do luxusu v roce 2020, provedl průzkum u více než 600 soukromých bankéřů, poradců v oblasti bohatství a rodinných kanceláří. Následující tabulka shrnuje jejich zjištění a růst každé kategorie podle indexu luxusních investic Knight Frank.

Světové průměrné hodnocení kategorie 10letý růst hodnoty aktiv (%)
1 umění 71%
2 Klasická auta 193%
3 Hodin 89%
4 víno 127%
5 Šperky 67%
6 Vzácná whisky 478%
7 nábytek 22%
8 Barevné diamanty 39%
9 Mince 72%
10 Kabelky 108%

umění Byla to bezpochyby první kategorie pro rok 2020, protože se umístila na 1. místě ve všech zeměpisných oblastech kromě Afriky a Asie, kde se místo toho umístila na 2. místě. Odhadovaná celosvětová tržní hodnota uměleckých děl 64 miliard $ V roce 2019 to často usnadňují aukční síně jako např Sotheby’s.

Pokud jde o zhodnocení aktiv, Vzácná whisky Za posledních deset let. Znalci tohoto ducha budou obeznámeni s lihovary jako The Macallan, což je Vzácné lahve Může se prodávat za více než milion dolarů.

Srovnání luxusních investic mezi Severní Amerikou a Asií

Níže jsme porovnali žebříčky v Asii a Severní Americe, abychom získali lepší představu o tom, jak se liší preference.

READ  V Istanbulu hořké volby vedení odhalují linie Interpolu

Největší rozdíly jsou zde Hodin, Který se umístil na prvním místě v Asii, ale na čtvrtém místě v Severní Americe, a Klasická autaCož se umístilo na druhém místě v Severní Americe, ale na pátém v Asii. Zbývajících osm kategorií se v obou regionech umístilo podobně.

Hodnost Populární Asie Populární Severní Amerika
1 Hodin umění
2 umění Klasická auta
3 Šperky víno
4 víno Hodin
5 Klasická auta Šperky
6 Vzácná whisky Vzácná whisky
7 Kabelky nábytek
8 nábytek Kabelky
9 Barevné diamanty Mince (spojené s 8. místem)
10 Mince Barevné diamanty

Je pravděpodobné, že silnější preference Asie v oblasti hodinek byla způsobena čínskými spotřebiteli, kterými nyní jsou Největší kupující Jedny z luxusních hodinek na světě. Poptávka po pandemii COVID-19 se ukázala jako odolná a vývoz švýcarských hodinek do Číny se v období od ledna do listopadu 2020 zvýšil o 17,1%.

Na druhou stranu mohou být klasické vozy v Severní Americe populárnější kvůli dlouhé historii automobilů v regionu. Dva z nejslavnějších amerických výrobců automobilů, Ford a General Motors, působí již více než století!

Největší prodej roku 2020

Zde jsou některé z nejextravagantnějších a nejpozoruhodnějších prodejů luxusu roku 2020.

umění

Francis Bacon 1981 Triptych je inspirován Oresteií od Aischyla Byl prodán společností Sotheby’s za 84,6 milionů $ V červnu 2020. Trellis je umělecké dílo rozdělené do tří částí, ale prezentované jako jeden kus.

Další obrazy od Francise Bacona se prodávaly ve větším množství. V roce 2013, Tři studie Luciana Freuda To bylo prodáváno Christie’s Vs. Auctions 142 milionů $.

Klasická auta

1932 Bugatti Type 55 Super Sport Roadster se prodává 7,1 milionu $ Březen 2020, což z něj činí jeden z největších prodejů klasických automobilů roku.

Společnost Bugatti byla založena v roce 1909 a vyrábí jedny z nejvyhledávanějších vozů na světě. Koncern Volkswagen získal francouzskou značku v roce 1998 a od té doby vydala několik vozů speciální edice s cenovkami v řádu milionů.

READ  Český kulturní sektor v souladu s více než 5 miliardami Kč prostřednictvím ozdravného plánu EU - Brněnského deníku

Kabelky

Hermès Himalaya Niloticus Crocodile Retourné Kelly 25 byl prodán za 437 330 USD V listopadu 2020 se stává nejdražší kabelkou, která se kdy v aukci prodala. Společnost Hermes, založená v roce 1837, je jednou z nejznámějších společností na světě nejoblíbenější Výrobci kabelek.

COVID-19 odrazuje od luxusních investic

Ve srovnání s rokem 2019 poklesly celkové tržby Sotheby v roce 2020 o 16%, zatímco Christie’s, další přední aukční síň, zaznamenala pokles o 25%. Přes tyto poklesy zůstávají vedoucí pracovníci optimističtí.

„Ukázalo se, že trhy s uměním a luxusem jsou neuvěřitelně odolné a poptávka po kvalitě napříč kategoriemi stále nepřestává.“
– Charles Stewart, generální ředitel společnosti Sotheby’s

Toto odvětví do značné míry přešlo na online provoz, přičemž společnost Sotheby uvádí, že 70% jeho aukcí v roce 2020 proběhlo online, což je o 30% méně než rok předtím.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *