Goggia kraluje ve svažující se Cortině po panice Zauchensee

Alpské lyžování – Světový pohár v lyžování – Dlouhý slalom žen – Sölden, Rakousko – 23. října 2021 Sofia Goggia Italy reaguje po své druhé knize Play REUTERS / Lizzie Niesner / SOUBOR FOTO

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

22. ledna (Reuters) – Italská olympijská vítězka Sofia Goggiaová v sobotu smetla ze svahu v Cortině d’Ampezzo a připsala si šesté vítězství ve Světovém poháru v sezóně před Rakušanou Ramonou Seppenhoferovou a Češkou Ester Ledekaovou.

Jogja, favoritka na udržení titulu na olympijských hrách v Pekingu příští měsíc, skončila na domácí půdě za 1 minutu 6,98 sekundy.

„Když jsem viděl, jak se ke mně sníh blíží a vítr ohýbá hole a přikrývky, měl jsem obavy. Když jsem si uvědomil, že jsem první, srdce mi explodovalo,“ řekl Jogja.

Devětadvacetiletý závodník, který stále vede na sjezdovkách a je celkově třetí ve Světovém poháru, nedokončil minulý týden závod v rakouském Zuchensee poté, co ztratil kontrolu a ve vysoké rychlosti narazil do červené ochranné sítě.

Siebenhofer, který skončil druhý ve sjezdové klasifikaci, byl 0,20 sekundy za Goggia, zatímco Ledecká obsadila své první umístění na stupních vítězů v sezóně, když skončila 0,26 z vedení třetí.

Ženy by se měly vrátit k závodu Super G v italském středisku v neděli a budou pokračovat v boji o body 29. až 30. ledna v německém Garmisch-Partenkirchenu, posledním sjezdovém podniku a poháru Super G před zimou. hry.