Česká republika věnuje Tchaj-wanu 30 000 pracovních míst COVID Tchaj-wanské novinky

Tchaj-pej (Tchaj-wan News) – Česká republika věnovala 30 000 výstřelů Kovit-19 Tchaj-wanu, třetí evropské zemi, která přišla na pomoc očkovanému východoasijskému národu.

Praha, která má nyní přebytek vakcín, daruje v rámci iniciativy Team Europe celkem 2,39 milionu dávek Africe, Asii a Balkánu. Český ministr zdravotnictví Adam Vojtek Napsal (a) v pondělí večer (26. července) na Twitteru. Z nich 250 000 skončí ve Vietnamu a 30 000 na Tchaj-wanu.

Evropská komise v květnu oznámila, že plánuje nabídnout EU Nejméně 100 milionů dávek Do zemí s nízkými a středními příjmy do konce roku, zejména prostřednictvím Kovacse.

Předseda českého Senátu Miloš Vistras poděkoval vládě své země za jeho dar a uvedl, že má „silnou symbolickou hodnotu“ a prokázal „pevnou podporu zemi“. [Taiwan] To nám již při mnoha příležitostech pomohlo. „

Koncem loňského srpna vedl přes tvrdý odpor Číny 89člennou českou delegaci do Taipei ve Wistrasu. Návštěva, jejímž cílem bylo prozkoumat příležitosti ke spolupráci a prokázat solidaritu mezi demokraciemi, vyvrcholila oznámením Wistrasila „Jsem Tchajwan“ v projevu před zákonodárcem Juanem.

Během cesty vyšlo najevo, že Autoland Technology Co., Ltd. (建安 公司) a další místní vedoucí strojírenského průmyslu vyzvedli finanční prostředky na předložení darů České republice pěti auty Čáry masky, Schopné vyrobit 30 lékařských masek za minutu.

Oznámení České republiky je nejnovější známkou rostoucí dobré vůle mezi Tchaj-wanem a zemí ve střední nebo východní Evropě. Toto oznámení přichází v návaznosti na podobná oznámení Slovenska, která slíbila 10 000 dávek Tchaj-wanu, a Litvy, která slíbila 20 000 dávek. Obě země uvedly, že vakcíny byly poděkováním za tisíce masek darovaných Tchaj-wanem na začátku epidemie.

Přes udržení viru déle než rok byl Tchaj-wan v květnu nebezpečný, protože volná izolace pro piloty vedla k prvnímu velkému vypuknutí v zemi před dosažením odpovídajících úrovní vakcín. Když čínský výkonný ředitel výrobce vakcín Bioentech zasáhl do dohody mezi společností a Centrálním epidemiologickým velitelským střediskem, bylo údajně dále frustrováno úsilí Taipei chránit úder.

READ  Česká republika Vládní rakety zabývající se smrtí mohou v mnoha případech dosáhnout stádní imunity bez vakcín

Od soboty (24. července) bylo plně očkováno 4,57 milionu nebo 43% české populace, zatímco na Tchaj-wanu dokončilo režim dvou dávek pouze 1%. Tchaj-wan od vypuknutí potvrdil 15 582 infekcí COVID a 778 úmrtí.

Vietnam, který také obdržel ocenění za včasné zvládnutí epidemie, nedávno a Vlna infekcí„Od dubna je registrováno více než 83 000. Hlavní město Hanoje, Ho Či Minovo Město, bylo v sobotu uzamčeno poté, co případy vzrostly na 7 295 na celostátní úrovni za 24 hodin.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *