Neočkovaná česká hráčka Renata Voráková, deportovaná z Austrálie s Novakem Djokovičem, má zpět vízum

Neočkovaná česká hráčka Renata Voráková, deportovaná z Austrálie s Novakem Djokovičem, má zpět vízum

Sezóna Novaka Djokoviče začala těžce poté, co mu bylo zrušeno vízum a byl deportován z Austrálie před svým prvním grandslamem v sezóně 2022.

Česká tenistka Renata Voráková, která byla stejně jako Djokovič deportována z Austrálie, je zpět ve zprávách poté, co jí Srbka ve čtvrtek zrušila vízum.

Tribunál zjistil, že neexistují žádné důkazy o tom, že nesplnil podmínky svého víza. stáří.

„Paní Voráková se nemusí spoléhat na to, že se nakazila před onemocněním COVID-19 jako na lékařskou kontraindikaci očkování, protože měla lékařský základ pro odložení očkování,“ uvedl místopředseda tribunálu John Redfern.

Pak Voráková BBC News to řeklo Rusku Po utrpení se cítila „vinna“.

„Cítil jsem se jako zločinec, ale nebyl důvod, proč bych se tak měl cítit. Odeslal jsem všechny dokumenty. Byly schváleny. Kdybych věděl, že existuje byť jen 1% šance, že se něco pokazí, nešel bych .

Tribunál také dospěl k závěru, že okolnosti jeho případu nebyly nepodobné těm, které měl Novak Djokovič.

Voráková, která se nebránila vakcíně proti Covid-19, poskytla důkazy, že je náchylná k trombóze. Na druhou stranu Djokovič vstoupil do země tři týdny před začátkem majoru s tím, že je nakažen Covidem-19.

Australská vláda nedávno oznámila, že lidé přijíždějící do země již nemusejí deklarovat svůj status očkování proti COVID-19 nebo získávat cestovní výjimky, které by normálně Djokovičovi umožnily soutěžit na příštím ročníku Australian Open.

Podle australských imigračních zákonů mu však nemůže být uděleno vízum po dobu tří let po jeho deportaci, pokud ministr pro imigraci země nesouhlasí s povinnou nebo soucitnou výjimkou.


Novak Djokovič riskuje další pokles světového žebříčku

Novak Djokovič klesl na 7. místo světového žebříčku.
Novak Djokovič klesl na 7. místo světového žebříčku.

Navzdory tomu, že letos obhájil svůj wimbledonský titul, přišel Novak Djokovič o 2000 bodů, které získal jako loňský vítěz, když ATP zbavil Wimbledonu body do žebříčku.

READ  Jasné vítězství Dánska a Česka v otvíráku WMTBOC

Na začátku Cross Slamu byl na 3. místě a nyní klesl na 7. místo žebříčku ATP. Srbovi hrozí další pokles v žebříčku kvůli pravidlu vlády USA, které vyžaduje, aby zahraniční cestovatelé byli dvakrát očkováni proti Covid-19, protože jeho šance na účast na swingu US Open jsou mizivé.

Přestože na US Open neexistuje žádný mandát pro očkování, organizátoři turnaje v prohlášení uvedli, že budou dodržovat vládní pravidla a nebudou usilovat o žádné výjimky.

„US Open nemá očkovací mandát pro hráče, ale bude respektovat postoj americké vlády ohledně neočkovaných amerických občanů cestujících do země,“ stojí v prohlášení.


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *