Irští junioři se silným nasazením završili Česko, nejlépe Casey na GC

Irští junioři se silným nasazením završili Česko, nejlépe Casey na GC
Ir Joseph Mullan a David Gaffney byli součástí skvělého úsilí z irského kempu v Česku zajistit národnímu týmu vzácné vítězství v Poháru národů (Foto: Pavel Bauer)

Irský národní juniorský tým dokončil Race of Peace v Čečensku s velkým nasazením v závěrečných etapách dnes, když připravil Setha Dunwoodyho na vítězství ve druhé etapě.

I když to nemělo být pro muže v zeleném, Dunwoody se musel v tento den spokojit s 12. místem a domů se vrátil s vítězstvím v UCI Nations Cupu pro tým Irska.

Pod vedením Martina Irwina jezdci v posledních čtyřech dnech závodili jako velmi silná jednotka; Pracovat na týmových cílech a odejít s důležitým vítězstvím, nemluvě o neocenitelných zkušenostech.

Kromě skvělého vítězství Dunwoodyho ve sprintu ve sprintu ve 2. etapě skončil na 7. místě ve 2. etapě TT, zatímco Patrick Casey, který již v této sezóně v Evropě dosáhl skvělých výsledků, byl celkově nejlepším umístěním národního týmu.

Patrick Casey dokončil svůj pokus o TT ve 2. etapě; 17. místo dorostenec v konečné celkové klasifikaci (Foto: Pavel Bauer)

Casey dojel v konečné celkové klasifikaci na 14. místě s náskokem 1:39 na celkového vítěze a úřadujícího mistra světa juniorů v silničních závodech Alberta Philipsena z Dánska. Další irští jezdci skončili takto: David Gaffney 38. 2:16, Joseph Mullen 42. 2:20, Cal Dutty 54. 3:00 a Dunwoody 82. 20:56.

Mullen a Casey předvedli ve včerejší kopcovité etapě silné výkony, oba překonali vítěze Antona Louwa Larsena (Dánsko) o dvě sekundy a skončili na 34. a 41. místě.

Tutty a Gaffney nezůstali pozadu na 133,9 km dlouhé etapě z Deblis do Olbernhau; 61. a 68., jen 40 sekund za sebou.

V dnešní závěrečné etapě – 98,3 km start a cíl v Terezíně – skončili všichni irští jezdci ve skupině, když se snažili připravit Dunwoodyho na vítězství. A přestože by si přál více než 12. místo, odjíždí si z tohoto závodu s dalším velkým mezinárodním vítězstvím.

READ  Bulharsko, Polsko, Česká republika | Zprávy o rusko-ukrajinské krizi

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *