Ministerstvo zdravotnictví: Čtvrtá dávka ztrojnásobuje ochranu před závažnými nemocemi u osob starších šedesáti let

Ministerstvo zdravotnictví v neděli uvedlo, že čtvrtá dávka vakcíny pro osoby ve věku 60 a více let poskytuje v současné vlně vedené variantou Omicron trojitou ochranu proti závažným onemocněním a dvojí ochranu proti infekci.

Ministerstvo uvedlo, že čísla jsou výsledkem předběžné analýzy provedené odborníky z různých předních akademických a zdravotnických institucí, porovnávající čtvrtou vakcínu s těmi, kteří dostali tři dávky nejméně před čtyřmi měsíci.

Údaje vycházejí ze 400 000 Izraelců, kteří dostali čtvrtou vakcínu, a 600 000, kteří dostali tři dávky, přičemž ministerstvo zdůrazňuje, že metodika je podobná předchozím pracím publikovaným odborníky v recenzovaném New England Journal of Medicine.

Předběžné výsledky budou průběžně aktualizovány, jakmile budou získány další údaje.

minulý týden, Předběžné výsledky Studie Sheba Medical Center odhalila, že ačkoli čtvrtá dávka vakcíny zvýšila hladinu protilátek v krvi, nezdálo se, že by poskytla ochranu proti infekci variantou Omicron.

Zdravotníci také údajně zvažují zrušení pravidel Green Pass, která omezovala vstup na většinu veřejných míst na několik měsíců pouze pro ty, kteří byli očkovaní nebo se zotavili z COVID-19 v předchozích šesti měsících nebo měli negativní test v posledních 72 hodinách. Omezení vyprší za osm dní.

Muž zobrazuje Zelený průchod na svém mobilním telefonu v Jeruzalémě, 4. října 2021 (Yonatan Sindel/Flash90)

Tento vývoj přichází, když stále více prominentních odborníků tvrdí, že hromadné infekce způsobené variantou Omicron, včetně těch, kteří byli nedávno očkováni, činí pravidla Green Pass stále zastaralejšími.

Zpravodajský web Walla uvedl, že skupina zdravotnických expertů, která radí vládě, v neděli večer doporučuje zrušit celý zelený koridor na konci měsíce.

READ  Pozorování oblohy: úplněk se stane čtvrtým nejbližším bodem roku

Naléhavé vyprávění příběhu

Během globální pandemie velmi malá země produkuje výzkum, který pomáhá řídit zdravotní politiku po celém světě. Jak účinné jsou vakcíny proti COVID-19? Po prvních dvou panácích pomáhá třetí dávka? Co takhle čtvrtý?

Když The Times of Israel začaly pokrývat COVID-19, netušili jsme, že se naše malá kadence stane tak zásadní součástí globálního příběhu. Kdo věděl, že Izrael bude první téměř na každém kroku v příběhu o očkování – a dnes bude generovat tolik potřebný výzkum?

Náš tým pokryl tento příběh s přísností a přesností, která charakterizuje zpravodajství Times of Israel napříč tématy. Pokud je to pro vás důležité pro existenci a prosperitu tohoto typu mediální organizace, vyzývám vás, abyste naši práci podpořili. Připojíte se dnes ke komunitě Times of Israel?

Děkuju,

Nathan JivayReportér pro zdraví a vědu

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete-li toto přestat vidět, přihlaste se

to myslíš vážně vážíme si toho!

Proto chodíme do práce každý den – abychom poskytli náročným čtenářům, jako jste vy, povinné čtení o Izraeli a židovském světě.

Zatím máme prosbu. Na rozdíl od jiných zpravodajských kanálů jsme nezavedli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, pro které se The Times of Israel staly důležitými, aby pomohli podpořit naši práci tím, že se připojí Komunita Times of Israel.

Za pouhých 6 dolarů měsíčně můžete pomoci podpořit naši kvalitní žurnalistiku a zároveň si užívat The Times of Israel Reklamy zdarmaa také přístup k exkluzivnímu obsahu dostupnému pouze členům komunity Times of Israel.

READ  Příznaky onemocnění Covid-19: Tento příznak onemocnění Covid-19 je časným příznakem infekce

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete-li toto přestat vidět, přihlaste se

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *