Příbuzní rukojmí v Gaze se modlí u Rebbe Ohel

Příbuzní rukojmí v Gaze se modlí u Rebbe Ohel

Dav lidí se objevil v pondělí pozdě večer, aby vřele přivítal příbuzné židovských rukojmích v Gaze, když dorazili na modlitbu do Rebbe Ohel v Queensu v New Yorku. Celý příběh, fotografie a video

Od reportéra COLlive

Když autobusy zastavily na Francis Street. V Queensu ve státě New York v pondělí pozdě večer čekal velký dav, dychtivý pozdravit cestující, i když neznal jejich osobní jména.

250 lidí, kteří vystoupili z autobusů, bylo neznámých, dokud před měsícem teroristé z Hamasu unesli jejich příbuzné během brutálního zametání Simchas Tóry.

Od té doby se tito příbuzní zasazují a usilují o propuštění svých blízkých ze zajetí. Důležitým krokem v tomto směru byla jejich návštěva tento týden ve Spojených státech.

Návštěvu koordinoval Chabad’s Victims of Terrorism Project a Tziri Agudas Chabad z Izraele, v čele s rabínem Yosefem Jicchakem Aharonovem a za podpory chabadských filantropů.

Jejich první zastávkou byl Rebbův Ohel na starověkém hřbitově Montefiore, který je považován za nejposvátnější a nejnavštěvovanější židovské místo v Severní Americe. Byli s láskou přijati velkým zástupem Židů.

Ve venkovním stanu Ohel Chabad Lubavitch společně zazpívali Ani Maamin a poslouchali hlavního rabína Ruska Berela Lazara a rabiho Jehudu Kerenského, sekretáře Rebbeho a šéfa Merkos L’inyonei Chinuch ve světovém ústředí Lubavitch.

video:

„Tady rabín stál několikrát za měsíc po více než 40 let s taškami a taškami s modlitbami, které ho lidé žádali,“ řekl rabín Kerensky.

„Od Rebbeho smrti před 30 lety se to stalo nervovým centrem modlitby pro celý židovský národ v diaspoře. Miliony let byly vrženy do této části. Nespočet modliteb se vylil do nebe. Toto je vlastně posvátná a dutá půda.

„Klal Yisrael se k vám připojuje v této době hrozné krize.“ Dny a noci trávíme modlitbou, aby se k vám vaši blízcí vrátili zdraví a zdraví,“ uzavírá svá slova slovy: „Kéž můžeme recitovat požehnání Chanuky pro zázraky „v těch dnech a v těchto časech“.

READ  V obavě z obnoveného nepokoje Bennett nepřemýšlel o odkladu odsouzení šejka Jarraha

Rodiny pak vstoupily do samotného ohelu, aby se pomodlily soukromé modlitby, a rabi Aharonov za ně přečetl veřejnou modlitbu. Byl to velmi emotivní a nezapomenutelný zážitek jak pro rodiny, tak pro ty, kteří se tam rozhodli být.

V úterý rodiny odcestují do Washingtonu, D.C., kde se zúčastní masivní přehlídky v National Mall. Bude volat k podpoře Izraele v jeho boji proti terorismu, propuštění rukojmích a nárůstu antisemitismu v Americe.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *