Šestý golfista opustil vysokou školu a připojil se k profesionálovi na European Tour | Sportovní

Svatý. Thomas – Alexandra Swain měla letos na výběr – vrátit se na Clemson University ve svém posledním roce v ženském golfovém týmu Tigers, nebo zkusit profesionálku.

Obyvatel St. Thomas řekl, že toto rozhodnutí netrvalo dlouho – a v té době to nebylo příliš obtížné.

21letá hráčka to oficiálně uvedla v úterý a oznámila, že se vzdala posledních dvou let své vysokoškolské způsobilosti hrát profesionálně na Women’s European Tour od příštího roku.

„Jakkoli mi univerzitní golf pomohl stát se skvělým golfistou, byla jsem ochotná jít do toho a dělat svou vlastní věc,“ řekla Swainová během golfové kliniky pro mládež, kterou vedla Hermann E. Moore na Univerzitě Panenských ostrovů. kurz golfu. .

„Byl jsem připraven začít svou kariéru. Golf by pro mě nebyl konec; profesionální golf by byl pro mě konec. Vždy jsem měl tuto vizi. Je čas ji uskutečnit.“

Swainová, která se začátkem tohoto roku kvalifikovala na US Women’s Open, se rozhodla hrát na Women’s European Tour spíše než na americkém Symetra Tour – vývojové sérii LPGA – na radu Heather Boi Young, bývalé cestovní profesionálky a asistentky. Trenér ženského golfového týmu Clemson.

„Řekla, že většina dívek, které šly na European Tour, byly zkušenější golfistky a měly mnohem lepší zkušenosti díky cestování do různých prostředí každý týden,“ řekl Swain.

„Golf v USA je dobrý golf, ale European Tour se mi osvědčila. Rád cestuji, takže bych mohl dělat obojí – hrát golf a cestovat zároveň.“

A Swainová bude hodně cestovat – a hodně golfu – na Women’s European Tour.

Navíc jsou tu peníze spojené s Women’s European Tour – celkový cenový fond ve výši 24,5 milionu EUR (asi 27,7 milionu USD), ve srovnání s cenovým fondem ve výši 3,825 milionu USD na 20 akcích Symetra Tour v minulé sezóně (plán na rok 2022 nebyl zveřejněn. po).

„Získala místo na obou turné, ale na European Tour je potřeba vydělat více peněz,“ řekl její otec Chuck Swain, který hrál na profesionálním tenisovém turné koncem 80. a začátkem 90. let a bude s ním cestovat. poprvé jeho dcera. rok na turné.

„Navíc jsem proti všem těm dívkám hrál na Symetra Tour roky. Musí se naučit hrát, aby se stala profesionální atletkou, a to nejde přes noc. … Průměrný život [of the players] Na European Tour 28, takže to bude praktické.“

Alexandra Swain, narozená v Ohiu, hrála golf ve věku 14 let v rámci juniorského programu Golfové asociace amerických Panenských ostrovů. I když není první, kdo se stal profesionálem poté, co tam začala, prezident USVIGF Nevin Phillips – který je sám učitelem certifikovaným PGA – má pocit, že by mohla být jednou z nejlepších.

„Abychom se stali profesionály, je potřeba hodně disciplíny, hodně vytrvalosti a hodně snů, aby se ten skok udělal,“ řekl Phillips. „Je to jako stát na okraji Grand Canyonu a skákat z vrcholu. Tak těžké je být na turné.“

„Sledovat Alexandru a její drive…Ona se ve skutečnosti baví, a to je polovina úspěchu. Kdybyste mohl jít ven a hrát si a zkusit uvolnit trochu toho tlaku a opravdu si užít to, co dělá, myslím, že šlo by to velmi dobře.“

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.