Na okraj dopravní nehody Český fotbalista Yankto | národní sport

Na okraj dopravní nehody Český fotbalista Yankto |  národní sport

PRAHA (AP) — Český záložník Jakub Janctu, který nedávno vyšel jako gay, si po dopravní nehodě dává od fotbalu volno.

Yankto club Sparta Praha řekl, že už není v týmu a dostal čas na vyřešení své „osobní situace“. Sparta to odmítla upřesnit a požádala veřejnost a média o respektování Janktova soukromí.

Yankto v prohlášení uvedl, že jeho zdravotní stav neumožňuje nadále pomáhat Spartě v titulu a pohárových závodech a poděkoval klubu a fanouškům za podporu.

Policie uvedla, že ho policisté zkontrolovali poté, co je v úterý upozornil jiný řidič. Test na alkohol byl negativní, ale Jankto ho odmítl testovat na jiné drogy.

Podle medializovaných informací také neměl řidičský průkaz, který mu policie předtím odebrala. Nezískání licence se trestá odnětím svobody.

Janktova budoucnost nebyla jasná.

V letošní sezóně hrál za Spartu Praha na hostování ze španělského klubu Getafe. Předtím hrál za italské kluby Sampdoria a Udinese. Za Spartu skóroval pouze jednou a většinou byl využíván jako náhradník. ___ Více z AP fotbal: https://apnews.com/hub/soccer A https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2023 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Novak Djokovič zahájil honbu za rekordem na grandslamu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *