Česká republika se stala 20. zemí, která zaznamenala 1 milion případů COVID-19

Česká republika překonala hranici 1 milionu z hlediska celkového počtu potvrzených případů COVID-19 v zemi, protože ve středu bylo zaznamenáno více než 9 000 nových infekcí. Evropská země se stala 20. na světě, která překračuje hranici registrace více než milionu případů a je nejmenší ze všech zemí, která zveřejnila takové sedmimístné číslo. Česká republika dosud zaznamenala více než 16 600 úmrtí.

Přečtěte si: Rozhodnutí českého soudu o volebním zákoně na pomoc malým stranám

V současné době je v zemi 93 043 aktivních případů, z toho 1002 pacientů podstupujících kritickou péči. Ačkoli denní míra infekce v České republice poklesla ze svého maxima na začátku ledna, je stále relativně vysoká a představuje velkou hrozbu pro zdravotnickou infrastrukturu. Nové objevující se varianty COVID-19, které jsou podle vědců vysoce nakažlivé, zhoršují situaci v zemi s více než 10 miliony lidí.

Přečtěte si: Maska na obličej vyvolává v českém parlamentu hádky

Špatná politika, nedůvěra

Mnoho z nich obviňuje současnou zdravotní krizi z vlády, která od začátku pandemie změnila tři ministry zdravotnictví. Jan Trinka, biochemik z Univerzity Karlovy v Praze, uvedl, že vládě zjevně chybí přístup k řešení pandemie a dodal, že v nemocnicích v zemi bude v příštích týdnech pravděpodobně více lidí. Podle průzkumu veřejného mínění si široká veřejnost v České republice také není jistá bezpečností a účinností vakcín, přičemž více než 50% uvedlo, že nebudou očkováni.

Přečtěte si: České krematorium je utápěno kvůli úmrtím v důsledku epidemií

Koaliční vláda předsedy vlády Andrého Babise se dostala do velké kritiky za to, že opakovaně uvolňovala omezení země COVID-19. Před Vánocemi vláda umožnila znovuotevření nepodstatných služeb, což mělo za následek masivní nárůst případů a úmrtí. Rostoucí počet vedl vládu k opětovnému zavedení některých omezení a zabránění znovuotevření škol a pohostinství. Česká republika v současné době v zemi provádí očkovací program COVID-19 a dosud poskytla téměř 3 dávky kašle.

READ  Česká republika vybírá "Brothers" jako kandidáta na Oscara

Přečtěte si: Zigras porazil Českou republiku na mistrovství světa juniorů

(Fotografický kredit: AP)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *