Ruská každodenní úmrtí na Covid-19 byla rekordní, ale zákonodárci zablokování vyloučili

Za posledních 24 hodin zemřelo na Covid-19 1 002 lidí. Předchozí rekord byl zaznamenán v pátek s 999 úmrtími souvisejícími s Covidem za 24 hodin.

Země také vytvořila nový historický rekord v denních případech koronavirů již třetí den po sobě. V sobotu úřady oznámily, že za poslední den bylo diagnostikováno 33 208 nových případů Covid-19.

I přes rekordní počty zákonodárci stále odmítají uložit celonárodní zákaz. Šéfka Rady federace Ruské federace Valentina Matvienko řekla, že takový krok je nerozumný.

„Situace není jednoduchá. Neexistují však důvody pro federální zákaz,“ citovala Matvienka státní tisková agentura TASS.

Ruský prezident Ruský prezident Vladimir Putin úterý Vyzvali zákonodárci Přesvědčit občany země k očkování.

„Víte, že počet infekcí v mnoha regionech narůstá a že lékaři v obtížných podmínkách pracují. Všichni velmi dobře víme, že nás očkování může zachránit před virem a průběhem závažných nemocí. Rychlost očkování musí být eskalovalo, “řekl Putin.

Pokud jde o očkování své populace, Rusko zaostalo za velkou částí světa, přestože je první zemí na světě, která s tím souhlasí. Vakcína proti koronaviru, Sputnik V, k použití v srpnu 2020.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve čtvrtek řekl, že neočkovat proti Covid-19 je „opravdu nezodpovědné“. Dodal, že dokud se lékaři budou zabývat přílivem pacientů infikovaných Covid-19, nebudou přijata žádná mimořádná opatření.

Peskov ve čtvrtek také řekl, že Putin dostane posilovací dávku, když to lékaři podle agentury TASS považují za nutné.

„Vše bude záviset na doporučení specialistů. Prezident je do toho velmi zapálený. Jakmile specialisté pochopí nutnost přeočkování, bude hotovo,“ uvedl Peskov v odpovědi na dotaz.

Ruský oficiální počet obětí Covid-19 nyní dosáhl 222 315 od začátku pandemie, což je nejvyšší počet v Evropě. Skutečný počet je údajně mnohem vyšší, částečně kvůli způsobu, jakým Rusko řadí úmrtí na koronaviry.

READ  Xavier Bettel: Lucemburský předseda vlády ve „vážném, ale stabilním“ stavu v nemocnici s Covid-19

Celkový počet případů Covid-19 identifikovaných v Rusku od začátku pandemie vzrostl na 7 958 384.

Údaje zveřejněné ruskou pracovní skupinou pro koronaviry v sobotu naznačují, že asi 45% populace může mít imunitu vůči Covid-19 očkováním nebo infekcí.

Některé regiony v Rusku zavádějí určitá omezení na místě kvůli nárůstu infekcí Covid-19. Několik regionů zavedlo QR kódy, které umožňují očkovaným lidem a uzdraveným pacientům navštívit pouze restaurace a veřejné akce.

Vedoucí Rospotrebnadzorova zdravotního hlídače Anna Popova 4. října uvedla, že v souvislosti s pandemií jsou v celé zemi zakázány akce s více než 3 000 účastníky po celé zemi. V některých regionech jsou omezení přísnější v závislosti na závažnosti situace s koronavirem.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *