Sydney zpřísňuje omezení týkající se Covid-19, australské hlavní město vstoupilo do zablokování

  • Denní případy v Sydney zůstávají blízko rekordních úrovní
  • Canberra ukládá týdenní uzavření po prvním případu za rok
  • Několik regionálních měst v Novém Jižním Walesu bylo uzavřeno, protože se virus šíří

SYDNEY – Reuters

Tento krok přichází v době, kdy australské hlavní město Canberra, 260 kilometrů (160 mil) jihozápadně od Sydney, oznámilo náhlý týdenní výluku od čtvrtečního večera po nahlášení prvního místně získaného případu COVID-19 za více než rok. Úřady později potvrdily další tři případy, všechny v těsném kontaktu s prvním, nejmenovaného muže.

Austrálie se snaží ovládnout rychle se pohybující delta dynastii, která uvrhla svá dvě největší města – Sydney a Melbourne – do tvrdých karantén.

„Dbáme na to, abychom nenechali kámen na kameni, pokud jde o další (vojenské) zdroje,“ řekla premiérka New South Wales Gladys Berejiklian na mediální konferenci v hlavním městě státu Sydney.

Přibližně 580 neozbrojených vojáků již pomáhá policii vymáhat domácí karanténu u postižených rodin v nejhůře postižených předměstích Sydney, nejlidnatějšího města Austrálie. Přečtěte si více

Poté, co se objevily nové případy, bylo několik regionálních měst roztroušených po NSW nuceno k náhlému uzavření, což vyvolalo obavy, že se virus nekontrolovaně šíří.

I přes sedm týdnů uzavírky v Sydney se denní infekce stále pohybují blízko rekordních úrovní. Nový jižní Wales ve čtvrtek hlásil 345 nových lokálně získaných případů, většinou v Sydney, oproti 344 den předtím.

Ve třech dalších oblastech místní rady v Sydney byla zpřísněna pravidla pro zablokování, což omezilo pohyb lidí do vzdálenosti 5 km (3 míle) od jejich domovů.

Joe Awada, starosta Bayside Council, jedné z oblastí, na něž se vztahují další omezení, si klade otázku, proč již nebyla ukládána další cílená omezení.

„Myslím tím, že uzavření 200 000 obyvatel na třech předměstích je pro mě nepřijatelné,“ řekl Awada pro Australian Broadcasting Corporation.

Úředníci také informovali o úmrtí dvou mužů ve věku 90 let, čímž se celkový počet úmrtí při posledním vypuknutí viru zvýšil na 36. V nemocnicích je celkem 374 případů, z toho 62 je na jednotce intenzivní péče, 29 z nich potřebuje ventilaci .

V Canberře úřady uvedly, že je nutná týdenní uzavírka, protože si nejsou jisti, jak dvacetiletý muž onemocněl onemocněním COVID-19.

Canberra byla od začátku pandemie do značné míry ušetřena všech případů COVID-19 a potvrzení jedné z variant Delta vedlo k panickému nákupu v supermarketech a dlouhým frontám na testovacích místech.

Sousední Victoria ve čtvrtek hlásila 21 nových lokálně získaných případů, což je o 20 více než o den dříve, kdy se 5 milionů obyvatel Melbourne, hlavního města státu, připravovalo na vstup do druhého týdne uzavření. Přečtěte si více

Z nových případů šest strávilo čas venku a je nakažlivých, což je počet, který úřady uvedly, že by se měl před uvolněním omezení vrátit téměř na nulu.

Austrálie se do značné míry vyhnula vysokému počtu koronavirů pozorovaných v mnoha dalších zemích, s více než 37 700 případy a 946 úmrtími, a mnoho států je i přes epidemie v Sydney a Melbourne téměř bez onemocnění COVID.

Rychlé šíření varianty delta v Novém Jižním Walesu a pomalé zavádění vakcíny však zanechalo zemi zranitelnou vůči nové vlně infekcí.

Očkovaných je pouze asi 24% lidí starších 16 let.

Hlášení Ringo Jose. Další zprávy od Colina Packhama v Canbeře; Úpravy Stephen Coates, Richard Boleyn a Sam Holmes

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  PŘÍPAD SIMON: Vysoký úředník se domnívá, že Johnson nemůže vést Covid

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *