Celkový počet případů COVID-19 se na olympijských hrách v Tokiu zvýšil na 71

Muž jede na kole poblíž Vesnice sportovců pro letní olympijské a paralympijské hry 2020, čtvrtek 15. července 2021, v Tokiu.Jae Si Hong / AP

Americká gymnastka a český hráč plážového volejbalu byly přidány do úterního soupisu těch, kteří byli schváleni pro olympijské hry v Tokiu a kteří měli tento měsíc pozitivní test na COVID-19.

Tokijští organizátoři uvedli, že zatím 71 lidí testovalo pozitivně. Celkem zahrnuje 31 lidí z desítek tisíc mezinárodních návštěvníků, kteří se v Japonsku očekávají, že budou soutěžit nebo pracovat na hrách, které se otevírají v pátek.

V pondělí bylo oznámeno, že pozitivní testy náhradníka americké gymnastiky Kara Ekera a člena českého týmu Ondij Berusic. Ecker byl na výcvikovém táboře v prefektuře Čiba a Perushich bydlel v olympijské vesnici v Tokijském zálivu.

Organizátoři uvedli, že oba vstoupili do 14denní karantény. Toto období zahrnuje všechny tři naplánované zápasy Perušiče s hrajícím partnerem Davidem Schweinerem.

Jeden z 13 nových případů, které se v úterý přidaly k oficiálnímu součtu, zahrnuje „herní personál“ – kategorii zahrnující funkcionáře týmů a sportovní pracovníky – v Tokiu, kteří v obci nebývají.

Mezi další nově hlášené případy rozšířené po celém Japonsku patří herní dodavatelé a dobrovolník.

___

Více AP olympiád: https://apnews.com/hub/olympic-games A https://twitter.com/AP_Sports

READ  Český vůdce se s Marcosem setkává na návštěvě v Manile

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *