NVIDIA DLSS 2 poráží AMD FSR 2 ve 26 testech her od HardwareUnboxed

NVIDIA DLSS 2 poráží AMD FSR 2 ve 26 testech her od HardwareUnboxed

NVIDIA DLSS 2 překonala AMD FSR 2 ve 26 hrách, což dokazuje vynikající implementaci upgradu ze strany zeleného týmu.

Jde o přímý souboj mezi AMD FSR 2 a NVIDIA DLSS 2 o to, kdo je pro hráče lepší

V dnešních počítačových hrách mohou hráči používat upscalingové technologie AMD FSR 2 a NVIDIA DLSS 2, aby získali rychlejší výkon s minimální ztrátou kvality obrazu. Tyto upgradovací technologie přicházejí v řadě režimů a umožňují uživatelům nastavit, co jim nejlépe vyhovuje a která zařízení používají.

K dnešnímu dni existuje 260 her/aplikací, které podporují DLSS 2 NVIDIA, a 110 her/aplikací, které podporují FSR 2. To je rozhodně opravdu obrovský seznam her a aplikací pro porovnání dvou zmíněných technologií, nicméně HardwareUnboxed provedl test mezi 26 nejnovějších AAA titulů, abyste viděli, který funguje nejlépe. Pokud jde o výkon a kvalitu.

Je třeba poznamenat, že zaměstnanci Wccftech nenaplánovali tyto metriky výkonu a jsou připojeni k HardwareUnboxed. Jakákoli zaujatost vůči jakékoli společnosti ze strany HardwareUnboxed v následujícím videu neodráží Wccftech.

HardwareUnboxed ve videu porovnává výkon a režimy kvality AMD FSR 2 a NVIDIA DLSS 2 v rozlišení 1440p a 4K. Na začátku videa je zmíněno, že zkombinováním výsledků pro všechna nastavení a rozlišení získáte 104 jednotlivých výsledků. Hardware Unboxed se také ve výsledcích podívá na vyšší kvalitu obrazu než obnovovací frekvence, protože obě technologie upgradu poskytují téměř zanedbatelný výkon.

Dalším faktem zmíněným ve videu výše je, jak obě společnosti nahrazují knihovny DLL svými vlastními proprietárními soubory. To dává každé společnosti nespravedlivou výhodu nad druhou, takže Hardware Unboxed potvrdil, že v testu nebyly provedeny žádné úpravy DLL, aby poskytly přesnější výsledek než AMD i NVIDIA.

Systém registru z Hardware Unboxed je následující:

  • DLSS++ (výrazně lepší)
  • DLSS++ (relativně lepší)
  • DLSS+ (o něco lepší)
  • pouto
  • FSR+ (o něco lepší)
  • FSR++ (relativně lepší)
  • FSR +++ (výrazně lepší)
READ  HDMI 2.1a přináší nové standardy do nové generace displejů HDMI, včetně mapování tónů na základě zdroje.

Výše uvedený systém benchmarkingu umožňuje uživatelům zjistit, co je pro AMD nebo NVIDIA vhodnější a průměrné, protože obě společnosti vykazovaly podobné výsledky.

Níže uvedený graf ukazuje výsledky testování 26 titulů, přičemž pouze NVIDIA DLSS 2 vykazuje lepší výsledky proti AMD FSR 2. Pět titulů bylo identických ve výkonu i kvalitě. Přitom dvanáct titulů bylo středně příznivých pro DLSS, dalších sedm bylo středně nejlepších pro DLSS 2 a dva byly nejlepší pro DLSS 2 oproti AMD FSR 2. AMD se nikdy neukázalo ve výsledcích vedoucích k DLSS 2.

AMD FSR 2 vs. NVIDIA DLSS 2 ve 4K (Obrazové kredity: HardwareUnboxed):

AMD FSR 2 vs. NVIDIA DLSS 2 ve 2K (poděkování za obrázky: HardwareUnboxed):

Následující tabulka ukazuje testování s každým herním titulem, s tmavými oblastmi upřednostňujícími technologii NVIDIA a se světlejšími částmi odkloněnými od NVIDIA, i když mírně, ale stále upřednostňují NVIDIA DLSS 2 před AMD FSR 2.

Osm titulů v kvalitě a výkonu 4K vykazovalo remízu pro obě společnosti, ale NVIDIA byla v tomto testu jasným vítězem. Proč by si tedy uživatel po těchto výsledcích vybral AMD? Technologie DLSS 2 NVIDIA není podporována na všech grafických kartách, na rozdíl od AMD FSR 2, která je podporována na všech současných GPU. AMD FSR 2 je navíc podporováno iGPU a grafikou s nízkou spotřebou, na rozdíl od GPU RTX od NVIDIA, které podporují pouze technologii upgradu DLSS 2.

Výsledky byly také více zkreslené, protože NVIDIA přidala generování snímků do své nejnovější verze programu upgradu DLSS. To je k dispozici pouze pro nejnovější grafické karty této společnosti řady RTX 40, nikoli pro starší generace nebo grafické karty AMD. Na druhou stranu, AMD bude mít novou verzi své technologie FSR, FSR 3, která poskytne podobné zvýšení snímkové frekvence jako současná technologie DLSS NVIDIA a očekává se, že ji budou podporovat současné i předchozí grafické karty Radeon.

READ  Sony právě uvolnilo další várku skvělých herních soundtracků na Spotify

To je rozhodně hodně tvrdé práce společnosti HardwareUnboxed při porovnání AMD FSR 2 s technologií NVIDIA DLSS 2. Každý měsíc vycházejí nové tituly, které tyto upgrady podporují, a dokonce i samotní upgradátoři dostávají aktualizace v rámci konkrétní verze, což zvyšuje kvalitu a vyšší výkon. . Musíme zmínit, že i když byl XeSS od Intelu vynechán, opravdu bychom rádi viděli ty, které byly přidány v budoucích testech, i když seznam her není tak velký jako nabídky NVIDIA a AMD.

zdroj: Hardware Unboxed (Youtube); Video karty

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *