Nový Zéland pořádal ptačí soutěž. Vyhrál Bat.

Auckland, Nový Zéland – Kandidáti nevěděli, že kandidují. Vítěz cenu nedostal. A přinejmenším podle vzhledu se šampion zdál nezpůsobilý soutěžit.

Jednalo se o závod Race for New Zealand’s Bird of the Year, každoroční soutěž, která dává Novozélanďanům šanci ohodnotit své oblíbené ptáky z 200 exotických původních druhů v zemi a zvyšuje povědomí o jejich životní situaci.

Netopýr dlouhoocasý, novozélandský suchozemský savec, letos odletěl s první cenou, oznámili v pondělí organizátoři soutěže.

Odvaha netopýra, známého jako pekapeka-tou-roa, vedla některé na sociálních sítích k tomu, aby soutěž označili za frašku o ukradené volby. Ostatní voliči ale vítězství oslavovali.

Jeden z Aucklanderů řekl: „Ukradni svou skutečnou dívku / vezmi energii ze své práce“ V příspěvku na Twitteru.

Jiný uživatel viděl, že to je nepříjemné Možná inspirace, píše: „Pokud pekapeka tou roa může vyhrát cenu pro nejlepšího ptáka roku, přestože není pták, můžete se zeptat, jak se mu líbí, možné je všechno.“

Bird of the Year, dvoutýdenní kampaň vedená ochranářskou charitativní organizací Forest and Bird, probíhá stejně jako novozélandský volební systém prostřednictvím systém okamžitého průtoku. Soutěž má dlouhou historii plnění hlasovacích lístkůFalešné průzkumy a Dokonce i zvěsti o ruském vměšování. V loňském roce hacker vložil do volební databáze více než 1500 falešných hlasů a poslal na vrchol nelétavého ptáka.

Regulátoři ale uvedli, že letošní výsledek nebyl předmětem takového podvádění. Zařadili dva původní novozélandské druhy netopýrů mezi své první ptáky, aby pomohli zvýšit povědomí.

„Kvůli nedostatku savců na Novém Zélandu se letošní soutěž poplácání ukázala jako velmi nudná,“ řekla mluvčí soutěže Laura Keownová. „Cítila jsem dobrou příležitost upozornit na tento kriticky ohrožený původní druh a přenést ho ze tmy na světlo.“

Netopýři v této zemi čelí mnoha stejným potížím jako známější tvorové, jako je kiwi, které vyhrálo ptačí soutěž v roce 2009. Volně žijící savci jsou ohroženi škůdci, jako jsou myši, kočky a vačice, jakož i z ničení jejich zalesněných stanovišť a změny klimatu. Počet obyvatel se každoročně snižuje asi o 5 procent.

READ  Nejméně 800 Etiopanů zabito po obraně „Archy smlouvy“

Ptačí soutěž dlouho vedl netopýr „Hodně,“ paní Keonová reportérům minulý týden. Menší netopýr krátkoocasý byl jediným dalším uchazečem, který dal netopýrovi dlouhoocasému zabrat u voličů. Za nimi byl kakapo – velký nelétavý papoušek – který byl loňským šampionem.

Snad nalákáni roztomilými, neostrými tvářemi původních novozélandských netopýrů se letošní online soutěže zúčastnilo téměř 57 000 hlasujících z celého světa – největší v 16leté historii soutěže.

„Ráda si myslím, že je to proto, že kiwi tak milují svého původního netopýra a tuto příležitost hlasovat pro netopýra si opravdu užili – zejména pro nejvyšší novozélandské vyznamenání, ptáka roku,“ řekla paní Keownová.

Většina Novozélanďanů nikdy neviděla plachého, nočního savce, který je dlouhý asi jako palec a je schopen létat ze stromu na strom maximální rychlostí více než 55 mil za hodinu.

„Ve skutečnosti se s lidmi vůbec nestýkají,“ řekla Keri Burkinová, ekologička netopýrů z novozélandského ministerstva ochrany přírody. „A z toho důvodu se stále hodně učíme o netopýrech, což je vlastně dělá opravdu vzrušujícími.“

Jakmile budou netopýři z oblasti vyvedeni, je velmi obtížné je dostat zpět, řekl Dr. Burkin. „Musíme zachovat ty stromy, které již máme, a vysadit je více, aby jich v budoucnu mohli netopýři využít.“

Paní Keonová nemohla potvrdit, zda se netopýři v příštím ročníku soutěže objeví znovu.

„O ptákovi roku není žádná kontroverze cizí, řeknu to tak,“ řekla paní Keonová. „Vždycky chytneme nějaké peří.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *