Artemis II zavolá domů z Měsíce pomocí laserů

[NASA] Astronauti budou testovat Optický komunikační systém Orion Artemis II (O2O) Chcete-li poslat živé 4K HD video zpět na Zemi z Měsíce. Systém bude také podporovat vylepšený obraz, zvuk, řídicí kanály a poskytování vědeckých dat.

Na palubě Orionu obsahuje vesmírná stanice optický modul, modem a řídicí systém. Optická jednotka obsahuje čtyřpalcový dalekohled na biaxiální montáži. Modem moduluje digitální informace z laserových paprsků pro přenos zpět na Zemi a demoduluje data z laserových paprsků přijatých ze Země. Řídicí systém spolupracuje s Orinovými palubními avionickými systémy a řídí a nasměruje komunikační dalekohled.

Na Zemi budou zařízení včetně JPL a komplexu White Sands udržovat širokopásmové optické komunikační spojení s Orionem. Informace získané z Orionu budou předány operacím mise, vědcům a výzkumníkům.

agentura NASA Laserový komunikační reléový displej (LCRD) Ukazuje výhody optické komunikace. Mise se tradičně spoléhaly na rádiovou komunikaci, ale vylepšená technologie bude lépe sloužit vesmírným misím, které generují a shromažďují stále větší množství dat. Optická komunikační řešení mohou poskytnout 10 až 100krát větší šířku pásma než RF systémy. Další vylepšení mohou zahrnovat větší vzdálenosti spojení, vyšší účinnost, snížené rušení, vylepšené zabezpečení a zmenšení velikosti a hmotnosti. Naše stručná historie optických komunikací ukazuje mnoho z těchto výhod.


READ  Slzy astronomů skrz první snímky z Webbova dalekohledu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *