Česká vojenská delegace navštívila Ukrajinu

Česká vojenská delegace navštívila Ukrajinu

Delegace náčelníka Generálního štábu AČR v čele s náčelníkem Generálního štábu generálmajorem Karlem Řehkou uskutečnila oficiální návštěvu Ukrajiny.

V souladu s tím Veřejní zaměstnanci Ozbrojené síly Ukrajiny, informuje Ukrinform.

Generálmajor Karel Řehka poznamenal, že příklad Ukrajiny ve válce s Ruskem byl „neocenitelnou zkušeností pro země NATO“.

Nejvyšší vojenský velitel řekl, že Česká republika je jednou ze zemí, které budou Ukrajině a její armádě pomáhat i v budoucnu.

Jeho český protějšek, který se setkal s náčelníkem generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny, generálem Valerijem Zalushnym, řekl: „Návštěva drahého přítele Karla Shekha na Ukrajině v této těžké době pro naši zemi je důkazem formální podpory a solidarity.“ války proti Ruské federaci.“

Přečtěte si více: Rusové 29. srpna odpálili 16 raket S-300 na Mykolajiv

„Oceňuji zapojení a pomoc České republiky, účinnou podporu armády, vysokou úroveň naší vojenské spolupráce a pohostinnost, se kterou se čeští lidé setkali s uprchlíky z Ukrajiny,“ zdůraznil Zalužnyi.

Během návštěvy byli zástupci AČR informováni o bezpečnostní situaci na Ukrajině, dočasně okupovaných územích Ukrajiny, ruském území hraničícím s Ukrajinou a o složení a počtu ruských jednotek v obou částech regionu. Odhalují se sousední státy, povaha a směr akcí nepřítele, jeho ztráty na personálu a vybavení, porušování válečných zákonů a zločiny proti lidskosti.

Přečtěte si více: Rusko získalo várku íránských dronů, které by mohlo použít na Ukrajině – CNN

Dále bylo projednáno posouzení možnosti budoucích akcí Ruska, bezpečnostní situace na ukrajinsko-běloruské hranici, trendy vývoje vojensko-strategické situace ve východní Evropě a oblasti Černého moře-Azovského moře.

Delegace navštívila místa, kde ruští okupanti páchali válečné zločiny, včetně hrdinských měst Černihiv a Charkov.

READ  Česká republika přijala první skupinu vážně zraněných ukrajinských vojáků

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *