15 jídel zklidňujících klouby, o kterých se vědci nyní domnívají, že by mohly léčit dlouhou dobu Covid

15 jídel zklidňujících klouby, o kterých se vědci nyní domnívají, že by mohly léčit dlouhou dobu Covid

Emily Gushue, zdravotní korespondentka pro Dailymail.Com

17:46 11. října 2023, aktualizováno 19:08 11. října 2023

  • Klinická studie bude testovat, zda protizánětlivé potraviny mohou snížit dlouhodobé účinky Covidu
  • V současné době neexistuje žádná ověřená léčba tohoto kontroverzního stavu
  • Přečtěte si více: Rizika dlouhého Covidu jsou „z velké části nadhodnocena“, zjistila studie.

Již dlouho je známo, že některé potraviny mohou snížit bolest kloubů a pomoci při léčbě chronických stavů, jako je cukrovka, snížením zánětu.

Nyní vědci zkoumají, zda by protizánětlivá strava plná potravin, jako jsou bobule a tučné ryby, mohla léčit příznaky dlouhého onemocnění Covid, které jsou stále do značné míry nepochopeny.

Lékaři z University of Southern California (USC) tento týden oznámili první klinickou studii svého druhu, která otestuje účinek protizánětlivé diety na příznaky dlouhého onemocnění Covid, o kterém se odborníci domnívají, že postihuje více než 20 milionů Američanů.

Tým zakládá experiment na nedávném výzkumu, který naznačuje, že dlouhodobé onemocnění Covid může být způsobeno vysoce zánětlivou reakcí, ke které dochází, když tělo odolává viru a nezastaví se.

Neexistuje žádná osvědčená léčba tohoto stavu, což vyvolalo širokou polemiku ohledně zveličování symptomů nebo jejich připisování jiným zdravotním problémům.

„Výzkum, jako je ten náš, je životně důležitý pro rozšíření našeho chápání dlouhého koronaviru a v konečném důsledku pomáhá identifikovat účinné způsoby léčby ke zlepšení kvality života pacientů,“ řekla Dr. Nuria Pastor Soler, vedoucí výzkumná pracovnice a odborná asistentka na Keck School of Medicine v USC.

„Doufáme, že výsledky tohoto pokusu nás přiblíží k potenciálním řešením.“

Long Covid je stav, který zahrnuje širokou škálu příznaků, jako je dušnost, mozková mlha, únava a deprese, které přetrvávají týdny nebo dokonce roky po zotavení z viru.
Vědci z University of Southern California se účastní první klinické studie svého druhu, která otestuje účinek protizánětlivé diety na příznaky dlouhého onemocnění Covid, o kterém se odborníci domnívají, že postihuje více než 20 milionů Američanů.

Vědci plánují zapsat 50 dlouhodobých pacientů s Covidem, kteří se léčí na klinice zotavení Covid v USC. Polovina účastníků dostane 30denní protizánětlivý dietní plán, zatímco zbytek se bude držet své přirozené stravy.

READ  Nejprve na CNN: CDC se rozhodlo přestat sledovat komunitní úrovně Covid-19

Na konci měsíce tým změří známky zánětu a dlouhodobé příznaky Covid u každého pacienta. Pokud pacienti tolerují nutriční intervenci a vykazují snížení symptomů, výzkumníci rozšíří studii tak, aby zahrnovala větší populaci.

„Zkoumáme, zda výběr jídla může zklidnit zánětlivou reakci těla a tím účinně snížit nebo omezit dlouhodobé příznaky Covid,“ řekl Dr. Aduba Rao, vyšetřovatel a lékařský ředitel kliniky Keck Medicine Covid Recovery Clinic.

Tato studie bude první, která bude studovat účinek konkrétních potravin na dlouhé příznaky Covid.

Long Covid je stav, který zahrnuje širokou škálu příznaků, jako je dušnost, mozková mlha, únava a deprese, které přetrvávají týdny nebo dokonce roky po zotavení z viru.

Stále existuje vážná debata o skutečném rozsahu a závažnosti onemocnění, přičemž mnoho studií naznačuje, že lidé, u kterých se tento stav rozvine, by zažili tyto běžné příznaky bez ohledu na to, zda měli Covid nebo ne.

EXKLUZIVNĚ: Lékař kritizuje studii, která tvrdí, že dlouhý koronavirus způsobuje větší zátěž než rakovina

Zdá se, že studie, která naznačuje, že Covid je dlouhodobě oslabující než rakovina, byla označena za „nezodpovědnou“.

Rozsah dlouhodobého onemocnění Covid je nejasný, ale Centers for Disease Control and Prevention odhaduje, že jeden ze 13 dospělých Američanů, neboli 7,5 %, má dlouhou dobu Covid, která je definována jako příznaky trvající tři nebo více měsíců po prvním nakažení virem.

V některých případech může být stav smrtelný. CDC koncem loňského roku oznámilo, že během prvních dvou a půl let pandemie zemřelo na dlouhodobý stav související s Covidem více než 3 500 Američanů. K většině zdokumentovaných úmrtí došlo mezi staršími dospělými, přičemž lidé ve věku 75 až 84 let tvoří téměř 30 procent úmrtí.

READ  Vědci z U of M objevili místo pádu obrovského meteoritu pod Inver Grove Heights

Výzkum publikovaný v srpnu v časopise Přírodní medicína Tvrdil, že dlouhodobý koronavirus je více invalidizující než rakovina, ačkoli lékaři řekli DailyMail.com, že tvrzení byla „nezodpovědná“.

V únoru výzkumníci z Harvardské školy veřejného zdraví T. H. Chana shromáždili data od více než 32 000 sester a zjistili, že zdravotní sestry, které praktikují návyky zdravého životního stylu, jako je dostatek spánku a zdravá strava, měly o polovinu menší pravděpodobnost, že se u nich vyvine dlouhodobý Covid.

Výhody protizánětlivých potravin jsou stále lépe chápány. Například tučné ryby jsou považovány za jednu z nejvíce protizánětlivých potravin, protože obsahují vysoké množství omega-3 mastných kyselin. Jsou to polynenasycené nebo „zdravé“ tuky, které pomáhají buňkám v mozku, srdci a endokrinním žlázám plnit své funkce.

Omega-3 obsažené v těchto rybách jsou kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA). Bylo prokázáno, že u některých pacientů snižují hladiny tuků nazývaných triglyceridy, což může vést ke snížení krevního tlaku. Bylo také prokázáno, že podporuje imunitní funkce a zdravý vývoj plodu.

Studie z roku 2021 zveřejněná v časopise molekul Bylo zjištěno, že strava z tučných ryb zlepšuje zánět u dospělých s vysokým rizikem cukrovky a srdečních onemocnění, což by podle odborníků mohlo pomoci předcházet oběma onemocněním.

EPA a DHA lze nalézt především v lososu, sledi, sardinkách, makrele, pstruhu a ančovičkách.

Bylo také prokázáno, že ovoce, jako jsou bobule, rajčata a hrozny, snižuje zánět. Bobule jsou plné antioxidantů zvaných antokyany, u kterých bylo prokázáno, že snižují zánět a snižují riziko srdečních onemocnění. recenze 2018 v Berry Research Journal Bylo také navrženo, že bobule mohou snížit pravděpodobnost rakoviny.

Koření a aromatické látky, jako je kurkuma, zázvor, česnek a cibule, také snižují zánět. Zejména kurkuma je plná kurkuminu, sloučeniny, která prokazatelně zmírňuje bolest při artritidě a snižuje zánět způsobený cukrovkou.

READ  Jedna osoba a 22 hospitalizovaných v ohnisku listerie spojené s Floridou

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *