Nejlepší snídaňová jídla pro energii, povzbuzení nálady a úspěšný den

ClarkandCompany | sklad | Getty Images

Existuje důvod, proč nazývají snídani nejdůležitějším jídlem dne.

To, co jíte k snídani, může způsobit nebo zlomit, jak úspěšný bude váš den, zvláště pokud hledáte potraviny, které vám dodají energii.

Je důležité vědět, že neexistuje jedna velikost pro všechny [breakfast]říká Maya Feller, registrovaná dietoložka. Existují však způsoby, jak můžete přizpůsobit svá jídla tomu, co doufáte, že ze svého dne získáte.

Na individuálním základě Feller poznamenává, že lidé by si měli obecně vybírat možnosti snídaně na základě faktorů, jako je cenová dostupnost, dostupnost, kulturní význam a chuť.

„Není to výživné, pokud to nejíme. Pokud to nebude chutnat, nebudeme na to reagovat,“ řekla CNBC Make It. „Snídaně je pro mnoho lidí prvním jídlem dne.

Filler také doporučuje zvážit záměr při rozhodování, co jíst na začátku dne. „Jaké jsou vaše cíle? Co hledáte?“ ona se ptá.

Za normálních okolností byste pro produktivní ráno a úspěšný den měli zacílit svou energii a náladu. Zde jsou typy potravin, které Feller doporučuje na podporu každého:

  • A zlepšuje náladu: Konzumace potravin bohatých na vlákninu, jako jsou bobule a oves, může pozitivně ovlivnit oblast střev. Výzkum ukázal, že nezdravá střeva mohou snížit vaši náladu.
  • nápor energie: Jídla, která obsahují kombinaci tuků prospěšných pro srdce a pomalu se uvolňujících sacharidů nebo komplexních sacharidů, jako je pšeničný chléb a sladké brambory, vás udrží v chodu po celý den.

V horní části rána je také důležité hydratovat, říká Feller, což je přirozený způsob, jak zvýšit vaši energii. Dalším způsobem, jak se připravit na úspěch, dodává, je dobře se předchozí noc vyspat.

READ  Třetí test NASA Megarocket zmařen únikem vodíku

Pro výživnou snídani, která může zvýšit vaši náladu a energii, říká Feller: „Rád vidím skvělý zdroj bílkovin, rostlinných nebo živočišných, spolu s nějakým typem fytonutrientů nebo rostlinných látek.“

Zde je několik možností, ze kterých si můžete vybrat a které odpovídají této struktuře:

  1. Snídaňový salát: Listová zelenina, jako je vařený nebo syrový špenát s vejci
  2. Celozrnné cereálie s nízkým obsahem cukru s ovocem: Zkontrolujte prvních pět ingrediencí na nutričním štítku cereálií a ujistěte se, že cukr není na seznamu, pokud se chcete vyhnout přehánění. „Pokud je cukr složkou č. 2, víte, že je to druhá nejběžnější složka v těchto cereáliích. Vybírejte tedy podle svých potřeb,“ říká Feller.
  3. Vafle s ořechovým máslem a ovocem: Pro výživnější jídlo můžete pokapat medem a navrch nasypat chia nebo konopná semínka.

„Tyto možnosti snídaně jsou vyvážené,“ poznamenává Feller, „poskytnou vám opravdu skvělé živiny. Získáváte vysoce kvalitní bílkoviny.“ [and] Velké množství vitamínů a minerálů. Získáváte také vlákninu, která je velmi důležitá. Když to jíte pravidelně, máte tendenci vidět, že vyživujete své tělo.“

Nepřehlédněte: Chcete být chytřejší a úspěšnější se svými penězi, svou prací a svým životem? Přihlaste se k odběru našeho nového newsletteru!

Získejte bezplatnou zprávu CNBC, 11 způsobů, jak zjistit, zda jsme v recesiA Kde Kelly Evansová shrnuje nejdůležitější ukazatele, které naznačují, že recese začala nebo již začala.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *