COVID, RSV a chřipka: trojice respiračních virů zdaňuje nemocnice po celé zemi


Los Angeles
CNN

Po celé zemi se přetékající zdravotničtí pracovníci snaží popadnout dech, protože nemocnice se plní problémovými pacienty Trifecta respiračního onemocnění – Covid-19, RSV a chřipka.

„Zaznamenali jsme skutečný nárůst případů… zvláště od Dne díkůvzdání,“ řekl Dr. Christopher Longhurst, hlavní lékař UCSD Health, a dodal, že nemocnice čelí prudkému nárůstu respiračních potíží. „Covid je nahoře. Chřipka je nahoře a další respirační viry také.“

V UC San Diego Health je situace velmi obtížná a nemocnice musela vytvořit prostor pro třídění pacientů postavením stanů na parkovištích a využitím jiných netradičních prostor. Chodby na oddělení urgentního příjmu jsou zaplněny i provizorními lůžky pro pacienty, kteří byli přijati, ale čekají na nemocniční lůžka.

„Nemuseli jsme překonfigurovat prostor konferenční místnosti pro péči o pacienty ani během pandemie Covid,“ řekl Longhurst, který vysvětlil, že UC San Diego Health vidělo tolik pacientů s Covidem jako pacientů s jinými respiračními viry. „Tohle jsou opravdu bezprecedentní časy.“

Minulý týden měly nemocnice po celé zemi během pandemie plnou kapacitu a dosáhly kapacity 80 %, což je skok o 8 procentních bodů za dva týdny. To je také nejvyšší úroveň od lednového nárůstu společnosti Omicron. Tento týden se kapacita nemocnic mírně zlepšila.

Zatímco se zdá, že RSV dosáhl vrcholu ve Spojených státech, infekce Covidem a chřipkou jsou na vzestupu.

Všechny státy kromě sedmi trpí velmi nebo velmi vysoko aktivita respiračního viruPodle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. CDC doporučuje, aby lidé v oblastech s vysokou komunitní úrovní Covid-19 nosili masku.

„Extrémní a rychlý vzestup“ RSV od října do listopadu byl pravděpodobně „nejvíc RSV, jaké jsme za poslední desetiletí viděli,“ řekl Dr. Jeff Smith, výkonný viceprezident a provozní ředitel nemocničních operací v Cedars-Sinai Medical. Centrum v Los Angeles.

READ  Pacienti s COVIDem s rizikem 20 typů kardiovaskulárních onemocnění: studie

„A nyní jsme viděli rychlý pokles (v RSV),“ řekl Smith. „To se překrývalo s nárůstem Covidu, ke kterému došlo o něco pomaleji a o něco později, a pak se to nyní překrývá s tímto velmi rychlým nárůstem chřipky.“

Nával tohoto trojitého viru však stále není tak hrozný, jako byl Covid během vrcholu pandemie.

řekl Dr. Edward Jones-Lopez, specialista na infekční onemocnění z Keck Medicine z University of Southern California.

„Bohužel stále existuje asi třetina země… kde se přes všechny důkazy o bezpečnosti a účinnosti lidé stále nenechají očkovat,“ řekl.

Existují vakcíny jak proti Covidu, tak proti chřipce, ale ne proti RSV. Všechny tři viry vykazují velmi podobné příznaky – horečku, kašel a symptomy horních cest dýchacích – takže k identifikaci onemocnění a doporučení léčby je potřeba testování.

To, že má pacient jeden virus, neznamená, že nemůže dostat i další dva viry.

„Viděl jsem jeden případ tří zranění současně,“ řekl Jones-Lopez. „Jsou to nezávislé viry, které mohou infikovat stejného jedince, a samozřejmě čím více virů máte, tím více infekcí máte… tím je pravděpodobnější, že jeden z nich bude mít závažnější onemocnění.“

Mandáty maskování se zatím nevrátily, ale nárůsty virů v New Yorku, Los Angeles a Seattlu přiměly zdravotnická oddělení doporučit lidem masky v uzavřených prostorách a v davech.

Ale Tento měsíc se také scházejí přátelé a rodinaZdravotníci jsou znepokojeni.

„Určitě bych doporučil, že pokud jste starší nebo máte onemocnění, které způsobuje oslabenou imunitu nebo zvláště náchylnost k infekci, doporučil bych nyní nosit masku,“ řekl Smith z Cedars-Sinai Medical Center. „Je to nejlepší ochrana, kterou máme pro kohokoli jiného, ​​kdo je zapojen do přenosu.“

Nebo, jak říká Longhurst: „Noste během prázdnin masku a nelíbejte ty nemocné děti.“

READ  Neandrtálská DNA může poskytnout vodítka o genetických rizicích pro mozkové poruchy a závislost

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.