Tato středomořská strava může pomoci vyhnout se demenci

Tato středomořská strava může pomoci vyhnout se demenci

zdraví

Nová studie ukazuje, že konzumace pouhých sedmi gramů olivového oleje nebo jen něco málo přes půl polévkové lžíce denně může pomoci odvrátit demenci.

Pravidelná konzumace salátového dresinku je podle nové studie spojena s o 28 % nižším rizikem úmrtí souvisejícího s demencí ve srovnání s těmi, kteří olej nekonzumovali. CNN.

Studie zveřejněná v pondělí v JAMA Network Open sledovala více než 92 000 dospělých po dobu 28 let a jejich průměrný věk byl 56 let, když studie začala. Vědci zjistili, že nahrazení pouhých 5 gramů – tedy asi 1,2 čajové lžičky – ghí nebo majonézy olivovým olejem denně snižuje riziko úmrtí na demenci o 8–14 %.

Jíst něco málo přes půl polévkové lžíce oliv denně může pomoci snížit vaše šance na úmrtí na demenci. Getty Images

„Naše studie posiluje dietní pokyny, které doporučují rostlinné oleje, jako je olivový olej, a naznačuje, že tato doporučení nejen podporují zdraví srdce, ale mohou také podporovat zdraví mozku,“ řekla Anne-Julie Tessier, spoluautorka studie a spolupracovnice výzkumu. na Harvardské lékařské fakultě T. H. Chana“. Veřejné zdravotnictví to uvedlo v tiskové zprávě. „Výběr olivového oleje, přírodního produktu, spíše než tuků, jako je margarín a komerční majonéza, je bezpečnou volbou a může snížit riziko smrtelné demence.“

Ne všichni odborníci ale byli ohledně výsledků optimističtí. Alespoň jeden rychle poukázal na to, že studie – i když slibná – ukazuje pouze souvislost, nikoli příčinnou souvislost.

Nejběžnější formou demence je Alzheimerova choroba, která postihuje asi 5,8 milionů Američanů. Getty Images

Duane Mellor, registrovaný dietolog na Aston University ve Spojeném království, řekl, že je zapotřebí více výzkumu. CNN. Jiní odborníci poznamenali, že více než polovina případů demence je způsobena vaskulárním onemocněním, což je jakýkoli stav, který ovlivňuje krevní oběh. Medline Plus.

Vědci se domnívají, že pozitivní přínosy olivového oleje mohou být spojeny s antioxidanty, které procházejí hematoencefalickou bariérou a mohou mít pozitivní vliv přímo na mozek. Mohou být také spojeny s vysokými hladinami mononenasycených mastných kyselin v oleji Pomozte snížit Cholesterol.

READ  SpaceX odkládá pokus o start rakety hvězdné lodi: živé aktualizace
Bylo prokázáno, že olivový olej má mnoho výhod, včetně snížení zánětu, snížení vysokého cholesterolu a je prospěšný pro udržení zdraví srdce. Getty Images

Již dříve bylo prokázáno, že olej má příznivé účinky na srdce a může snížit zánět, snížit riziko poškození jater a udržovat redoxní rovnováhu. Národní institut zdraví (Národní institut zdraví). Demence Označuje Obecně vede ke ztrátě kognitivních funkcí, ale nejběžnější formou, kterou lidé znají, je Alzheimerova choroba. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí žije ve Spojených státech asi 5,8 milionu lidí s Alzheimerovou chorobou. OdhadyOčekává se, že toto číslo vzroste do roku 2060 na 14 milionů.


https://nypost.com/2024/05/09/lifestyle/this-mediterranean-diet-go-to-could-help-stave-off-dementia/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Zkopírujte adresu URL sdílení

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *