Hašek se vrací k trénování české reprezentace před mistrovstvím Evropy 2024

Hašek se vrací k trénování české reprezentace před mistrovstvím Evropy 2024

Praha – Česká republika jmenovala ve čtvrtek trenéra Ivana Haška na druhé funkční období, který povede tým na letošním evropském šampionátu.

Šedesátiletý Hašek, bývalý kapitán Československa, nastoupí po Jaroslavu Šilhavém, který dovedl Čechy na šampionát do Německa.

Silhavý odstoupil po kritice kvůli některým výkonům týmu v kvalifikaci.

Hašek, který dovedl Československo do čtvrtfinále mistrovství světa 1990, dovedl jako trenér Spartu Praha k ligovému titulu a v roce 2009 strávil krátké působení u národního týmu.

Hašek na tiskové konferenci řekl: „Je pro mě velkou ctí vést český národní tým, protože je to vrchol kariéry každého trenéra.“

Bývalý záložník Sparty Praha, který většinu své trenérské kariéry strávil v zahraničí se zastávkami ve Štrasburku i působením na Blízkém východě a v Africe, podepsal smlouvu během kvalifikačního tažení na mistrovství světa 2026.

Česká republika také usilovala o jmenování bývalého kapitána národního týmu Pavla Nedvěda manažerem, ale legenda Juventusu a držitel Zlatého míče z roku 2003 webu iDNES řekl, že odmítl, protože většinu času tráví mimo Česko. Reuters

READ  NASENI čerpá část průmyslového a technického rozvoje | The Guardian Nigeria News

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *