HAMR rozšiřuje český statek v jižních Čechách o sofistikovaný dohled

Zářící přístavba tradičního statku

huť architektury martin rajniš (HAMR) vyráží do české části jižních Čech zažít místo odpočinku a relaxace. Skupina představuje subtilní dřevěnou přístavbu tohoto zrestaurovaného statku, který vdechuje nový život se strážní věží pod baldachýnem. Zásah nabývá tvar s poloprůhledným strukturálním výrazem konstruovaným ze smrku a modřínu. Svým tradičním celkovým zasazením představuje přístavba harmonické pokračování původního statku, zatímco struktura a konstrukce přinesly zářivou variaci stávající dřevostavby.

Statek HAMR Jižní Čechy
Obrázky © Aleš Jungman

Stromový zásah HAMR

huť architektury martin rajniš (HAMR) (Viz též Tady) Popisuje stavbu přístavby svého statku v jižních Čechách: ‚Podlaha je vyrobena z falcovaného dřeva. Sejdete po točitém schodišti do prvního patra. Spojuje místnost staré budovy s patrem nové budovy. V každém z nich je pouze jeden pokoj. Hvězdárna ve starém patře a hvězdárna na nové přístavbě.

Ve hvězdárně mezi prkny vnějšího pláště je vidět okolní krajina. Na hvězdárně je tma a soukromí a světlo dopadá jen úzkým oknem. Část střechy se ale dá v noci posouvat a hvězdy jsou vidět bez rušení

Statek HAMR Jižní Čechy

Tým v HAMR pokračuje:Při pohledu na fotografie je velmi příjemné si uvědomit, že není moc co dodat. Již mnohokrát jsme uvedli, že krása může vzniknout jako výraz logické, uměřené konstrukce, která využívá potenciálu dřeva k efektům. Na první pohled je vidět, jak správně navržený strom vytváří krásu v prostoru, aniž by k tomu byly potřeba jakékoli ozdoby nebo ‚krásná architektura.

Z konce je patrné, že klient byl od začátku velkorysý a velmi efektivně zval ke spolupráci ty nejlepší odborníky. Zejména náš dobrý přítel a spolupracovník projektanta dřevostaveb zbyňka růtka. Spolupracujeme s ním již řadu let a naše architektonické nápady skutečně dávají smysl jeho standardnímu a konstrukčnímu myšlení. Dodavatelé a další účastníci byli podobně ohromeni tímto malým, ale přesto zajímavým rozhraním pro vnímání.

READ  Český umělec bere repliku ikonické pražské Lennonovy zdi do Paříže

Statek HAMR Jižní ČechyStatek HAMR Jižní ČechyStatek HAMR Jižní Čechy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *