Říkalo se, že izraelská letadla bombardovala uvnitř Sýrie podruhé během několika dní

Damašek ve čtvrtek v časných ranních hodinách uvedl, že izraelská letadla provedla nálety na Sýrii druhý den tohoto týdne, přičemž tvrdila, že většina raket byla sestřelena.

Státní kanál SANA uvedl, že syrská protivzdušná obrana čelila na obloze nad Homsem „izraelské agresi“.

Řekla, že izraelská letadla odpálila rakety ze severu Bejrútu na cíle v Qusayru, městě poblíž Homsu, krátce po jedné hodině ráno.

Zpráva tvrdila, že „většina nepřátelských raket“ byla sestřelena.

Okamžitě nebyly hlášeny žádné zranění ani škody.

Video zveřejněné agenturou ukázalo, co se zdálo být protiletadlovými raketami padajícími na noční obloze, a svědci na zemi hlásili exploze.

IDF nekomentuje zprávy o konkrétních stávkách.

Rami Abdel Rahman, šéf syrské observatoře pro lidská práva, řekl saúdské televizní stanici Al-Hadath, že se zdálo, že se Izrael v rámci nedávného posunu v taktice nové izraelské vlády zaměřuje na pozice Hizballáhu v Sýrii.

Útok přichází v době zvýšeného napětí mezi Izraelem a jeho severními sousedy v posledních dnech.

Pozdě v pondělí izraelská letadla vypálila rakety na řadu míst poblíž Aleppa v severní Sýrii.

Britský Osservatore, který má v Sýrii aktivisty, uvedl, že pondělní izraelské útoky cílí na sklady zbraní íránských milicí působících v této oblasti. Skupina uvedla, že po stávkách následovaly hlasité výbuchy. Skupina uvedla, že sklady zbraní byly uvnitř syrských vojenských areálů.

READ  Whodunnit ovládá malý italský ostrov po desítkách loupeží | Itálie

Rusko v úterý tvrdilo, že syrská protivzdušná obrana dokázala sestřelit sedm z osmi raket vystřelených v pondělí.

O několik hodin později byly na Izrael z Libanonu vypáleny dvě rakety, což vyvolalo reakci izraelského dělostřelectva a přísliby izraelských vůdců nedovolit, aby takové útoky potichu proběhly.

Izrael v průběhu let zahájil stovky stávek proti íránským vojenským cílům v Sýrii, ale tyto operace málokdy uznává nebo o nich diskutuje. Izrael se obává opevnění Íránu na jeho severní hranici a opakovaně bombardoval zařízení spojená s Íránem a konvoje zbraní určené pro Hizballáh.

Podle observatoře provedl Izrael v roce 2021 před čtvrtkem 14 útoků, přičemž zničil asi 40 budov a zabil 104 lidí.

to myslíš vážně vážíme si toho!

Proto přicházíme do práce každý den – abychom náročným čtenářům, jako jste vy, poskytli informace o Izraeli a židovském světě, které si musíte přečíst.

Zatím máme požadavek. Na rozdíl od jiných prodejen zpráv jsme nezaváděli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, kterým se The Times of Israel stala důležitou, aby pomohli podpořit naši práci připojením Komunita Times of Israel.

Za pouhých 6 $ měsíčně můžete přispět k podpoře naší kvalitní žurnalistiky a zároveň si užít The Times of Israel Reklamy zdarma, jakož i přístup k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Přihlaste se, abyste to přestali vidět

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.