Nový kmen masožravých rostlin (Triantha) s jedinečnou lepivou pastí květenství

indikace

Od Darwinovy ​​průkopnické studie masožravců vědci identifikovali pouze 11 nezávislých původů masožravců. Oznamujeme objev nového kmene masožravých rostlin, reprezentovaného kvetoucími rostlinami Severní Ameriky Západní Triantha. mezi mononoty, Triantha Představuje jediný příklad mechanismu lepivé pasti a jasně zdokumentovaný případ holocarnivory, charakterizovaný enzymatickou sekrecí v souladu s trávením kořisti. Jejich pasti jsou mezi masožravci jedinečné a na základě teorie neočekávané, protože umísťují všechna svá místa pro lov kořisti vedle květů opylovaných hmyzem. Vzhledem k existenci Triantha V blízkosti hlavních městských center na pobřeží Tichého oceánu naše studie slouží jako živá připomínka, že další skrytí masožravci možná ještě nebyli objeveni.

Abstraktní

Masožravci konzumují zvířata, aby získali minerální živiny, které podporují růst a reprodukci v prostředí chudém na živiny. Tady to hlásíme Západní Triantha (Tofieldiaceae) představuje dříve přehlížený masožravý poddruh, který zachycuje hmyz na lepkavých květenstvích. Terénní experimenty, izotopová data a modely míchání ukazují významný přenos dusíku z kořisti do Triantha, s odhadovaným 64% listu N získaného z odchytu kořisti v předchozích letech, ve srovnání s úrovněmi odvozenými pro listnatou, propletenou rostlinu, která je uznávaným masožravcem. N získaný masožravci je exportován z květů a vyvíjejících se plodů a může být nakonec přenesen na listy příštího roku. Žláznatá vlákna na kvetoucích stoncích vylučují fosfatázu, jak je vidět u všech masožravců, kteří kořist přímo tráví. Triantha To je považováno za jedinečné mezi masožravci v chytání kořisti pouze s lepkavými pasti sousedícími s jeho květinami, na rozdíl od teorie. Jeho žlázové chlupy však zachycují pouze malý hmyz, na rozdíl od větších včel a motýlů, kteří působí jako opylovači, což může omezit konflikt mezi masem a opylováním.

poznámky pod čarou

  • Příspěvky autora: Výzkum navržený v QL a SWG; QL provedlo vyhledávání; CA přispěla novými reagenty/analytickými nástroji; Data QL, CA, TJG a SWG analyzována; Práce napsali QL, CA, TJG a SWG.

  • Autoři neprohlašují žádný konkurenční zájem.

  • Tento článek je přímým podáním PNAS.

  • Tento článek obsahuje podpůrné online informace o https://www.pnas.org/lookup/suppl/doi:10.1073/pnas.2022724118/-/DCSupplemental.

READ  Danuri: Jižní Korea vypouští první lunární orbiter s postupem vesmírného programu

dostupnost dat

Všechna data studie jsou obsažena v článku a/nebo Příloha SI.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *