Češka Linda Fruhvirdová vyhrála v Chennai svůj první titul na okruhu WTA

Česká teenagerka Linda Fruhvirdová završila svůj průlomový týden ziskem svého prvního titulu Hologic WTA Tour ve dvouhře na Chennai Open.

Sedmnáctiletá Fruhwirtová zvedla svou první mistrovskou trofej na turné vítězstvím 4-6, 6-3, 6-4 nad třetí nasazenou Magdou Linetovou z Polska v nedělním finále. Fruhvirtová vedla ve třetím setu 4:1, než inkasovala posledních pět her zápasu.

Fruhvirtové trvalo dvě a půl hodiny, než získala vítězství nad dvojnásobným singlovým šampiónem Linetem na turné. Odrazil se z loňské jednorazové prohry s Lynette v Clevelandu.

Friuhvirtová je se svými 17 lety a 141 dny zatím nejmladší titlistkou této sezóny. Coco Goff je nejmladší šampionkou dvouhry na turné poté, co loni vyhrála Parmu ve věku 17 let a 70 dní.

Očekává se, že po svých výkonech v Chennai pronikne do první stovky žebříčku dvouhry, který je aktualizován v pondělí.

Mezitím se očekává, že se 67. Linnett i přes prohru, svou pátou finálovou cestu v kariéře, vrátí do první padesátky. Lynette se v kariéře umístila na světovém 33. místě v roce 2020.

V nedělním finále v Chennai Fruhvirtová zachránila polovinu ze sedmi z devíti brejkbolů, kterým čelila ve finále.

Lynette se brzy ujala vedení, když v prvním setu zlomila 5-4 Forhendový vítěz dropshotu. Poprvé za celý den měla Lynette příležitost, držela v lásce podání, aby si uzavřela náskok.

Fruhvirtová se ale nakonec do zápasu zabořila a vzala si první přestávku dne s vedením 5:3 ve druhém setu. Fruhvirtová se v dalším gemu zkonsolidovala, aby vyrovnala zápas, uzavřela set, kdy nečelila brejku.

Forhendový vítěz poskytl Lynette první brejk rozhodujícího hráče na vedení 3-1 a Polák po držení na 4-1 vypadal, že má velení. Fruhvirtová ale použila silné údery ke stažení na podání na 4-3 a česká děkanka následovala skvělým returnem, aby postoupila z brejku na 5-4.

READ  Český lid do značné míry zmírňuje omezení a ctí oběti COVID-19

Fruhvirtová se této výhody nikdy nevzdala a svůj první mistrovský bod si připsala v následujícím utkání a pečetila tak svůj první titul.

Neděle byla pro rodinu Friuhvirtova velkým dnem, protože Lindina mladší sestra Brenda vyhrála svůj pátý titul IDF Challenger, tentokrát v Santa Margherita di Pula v Itálii. Brenda (15) je na 25 zápasech vítězných zápasů na turnajích ITF Challenger.

Pár č. 1 Gabriela Dabrowski a Louisa Stefani porazily Annu Blingovou-Nadelu Dzalamitseovou 6-1, 6-2 ve dvou setech za 58 minut a vyhrály nedělní finále čtyřhry v Chennai.

Vítězství brání Stefani v návratu na turné ve svém prvním podniku téměř přesně za rok. Dabrowski a Stefani byli jedním z vítězných týmů loni v létě, než si Stefani zranila koleno během semifinále US Open 2021.

Návrat Stephanie po 12 měsících na kurt nemohl být založen na vítězných výsledcích, protože ona a Dabrowski získali svůj druhý titul ve čtyřhře. Dabrowski má nyní na kontě 12 kariérních titulů ve čtyřhře na okruhu WTA, zatímco součet Stephanie vzrostl na čtyři kariérní tituly ve čtyřhře na okruhu WTA.