Pokles reálných mezd v ČR ve třetím čtvrtletí zpomaluje

Pokles reálných mezd v ČR ve třetím čtvrtletí zpomaluje

Dnes regionální

Středa 6. prosince 2023 ve 12:05

Obrázek od Mice / Shutterstock.com

Průměrná reálná měsíční mzda v České republice ve 3. čtvrtletí 2023 meziročně klesla o 0,8 % po sestupně revidovaném poklesu o 2,8 % v předchozím období, uvedl v prohlášení Český statistický úřad se sídlem v Praze. v Pondělí.

Bylo to osmé čtvrtletí za sebou, kdy došlo k poklesu reálných mezd, a to při pokračujícím růstu inflace, která v říjnu zrychlila na 8,5 % ročně z předchozích 6,9 %.

Průměrné celkové měsíční nominální mzdy v národním hospodářství dosáhly ve 3. čtvrtletí 42 658 Kč (1 748 EUR), o 7,1 % více než ve stejném období loňského roku, tj. o 2 810 Kč.

Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se sezónně očištěné průměrné mzdy zvýšily o 1,5 %.

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Proč je pro Američany důležitá ruská agrese proti Ukrajině

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *