Benjamin Netanjahu informuje izraelského prezidenta, že sestavil vládu

Benjamin Netanjahu informuje izraelského prezidenta, že sestavil vládu


Jeruzalém
CNN

Oficiálně to oznámil Benjamin Netanjahu izraelský Strana Likud prezidenta Isaaca Herzoga ve středu oznámila, že se jí podařilo sestavit vládu.

V oznámení na poslední chvíli Netanjahu tweetoval 10 minut před vypršením lhůty: „Fungovalo to.“

Netanjahu, který ve skutečnosti působil jako předseda vlády 15 let, než byl loni sesazen, má na sestavení vlády po volbách 1. listopadu čas do středeční půlnoci místního času (17:00 ET).

Nová izraelská vláda bude pravděpodobně nejpravicovější v historii Izraele, včetně lidí jmenovaných na ministerské posty, kteří byli kdysi považováni na okraji ultranacionalistické izraelské politiky.

Očekává se, že členové Netanjahuovy strany Likud obsadí některé z nejdůležitějších ministerských postů, jako jsou ministři zahraničí, obrany a spravedlnosti.

Itamar Ben Gvir, vůdce Strany židovské moci, převezme nově rozšířenou roli Všeobecné bezpečnosti, přejmenovanou na ministra národní bezpečnosti, aby dohlížel na policii v Izraeli a také na některé policejní aktivity na okupovaném Západním břehu Jordánu.

Bezalel Smotrich, vůdce náboženské sionistické strany, byl jmenován ministrem financí, i když mu byla dána také pravomoc jmenovat šéfa izraelské armády, která mimo jiné zajišťuje překračování hranic a povolení pro Palestince.

Očekává se, že Aryeh Deri, vůdce ultraortodoxní strany Shas, bude zastávat posty ministra vnitra a ministra zdravotnictví, zatímco se očekává, že bude představitelem United Torah Judaism, další ultraortodoxní strany v pětistranné koalici. . ministr bydlení.

Ne všechny ministerské funkce byly ke středečnímu večeru oznámeny.

V nadcházejících dnech musí být schválena zvláštní legislativa, než Deri, Ben Gvir a Smotrich složí přísahu do úřadu. Deri potřebuje schválení zákona, aby mohl vykonávat funkci ministra i přes jeho odsouzení za trestné činy za daňové delikty.

Ben Gvir potřebuje legislativu, protože jeho pozice rozšiřuje pravomoci běžně udělované ministru veřejné bezpečnosti, a Smotrich potřebuje novou legislativu, která mu dává ministerskou pravomoc v rámci ministerstva obrany.

READ  Kritizoval Trumpa za blahopřání Kim Čong-unovi k dohodě WHO

Všechny tři právní předpisy jsou považovány za kontroverzní a mají hlasy mimo Netanjahuovu politickou opozici, která proti nim mluví, včetně bezpečnostních úředníků.

Nová vláda musí složit přísahu do týdne od oznámení izraelskému parlamentu, Knesetu – pravděpodobně do 2. ledna.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *