Živé aktualizace rusko-ukrajinské války: Bidenovy zprávy, Mariupol a nejnovější

Více než dva měsíce poté, co byla hvězda WNBA Britney Greiner obviněna z toho, že měla drogy ve svých zavazadlech a byla držena v Rusku, americké ministerstvo zahraničí v úterý uvedlo, že rozhodlo, že byla „nespravedlivě zadržena“.

„Vláda USA bude nadále poskytovat odpovídající konzulární podporu paní Grenierové a její rodině,“ uvedl v prohlášení představitel ministerstva zahraničí s tím, že o její propuštění bude usilovat meziagenturní tým.

Greiner, 31, je od února zadržován v Rusku na základě obvinění z drog, za které by v případě odsouzení mohl být odsouzen až 10 let. Ruští celníci obvinili Grenier z toho, že na letišti poblíž Moskvy nosila v zavazadlech náplně do elektronických cigaret s konopným olejem, když odletěla zpět do Ruska, aby po dvoutýdenní přestávce znovu začala hrát s ženským profesionálním basketbalovým týmem UMMC Jekatěrinburg.

„Britney je ve vazbě 75 dní a očekáváme, že Bílý dům udělá vše potřebné, aby ji přivedl domů,“ uvedla Greinerova agentka Lindsay Kagawa Colasová v prohlášení.

Ministerstvo zahraničí nevysvětlilo, proč nyní Greinera klasifikuje jako nespravedlivě zadrženého. ESPN Nejprve nahlaste změnu.

Zákon přijatý Kongresem v roce 2020 stanovil 11 kritérií pro takovou klasifikaci, z nichž každé by mohlo být dostatečným základem pro zajištění propuštění zadrženého, ​​včetně „spolehlivých informací naznačujících nevinu zadrženého“, „věrohodných zpráv, že zadržení je záminka pro nezákonný účel“ nebo závěr, že „americká diplomatická angažovanost je pravděpodobně nezbytná“.

Podle zákona ministr zahraničí Anthony J. Blinkin osobně schválil takové jmenování a přenesl odpovědnost za případ z úřadu pro konzulární záležitosti ministerstva na úřad zvláštního vyslance pro záležitosti rukojmích.

Někteří z Grinerových příznivců a jeho nejbližšího okruhu byli znepokojeni politizací otázky Grinera kvůli napjatým vztahům mezi Spojenými státy a Ruskem a válečnému napětí na Ukrajině. Většina hráčů WNBA a vládních úředníků o situaci řekla jen málo, kromě vyjádření veřejné podpory Grinerovi v rámci strategie tiché diplomacie.

READ  Filipínský prezident Duterte bude kandidovat do Senátu ve volbách v roce 2022 a vyloučí závod proti své dceři

V jiných případech nezákonného zadržování USA trvaly na tom, že nebudou spojovat osud uvězněných jedinců s většími politickými problémy. Ministerstvo zahraničí například opakovaně uvedlo, že Američané zadržovaní v Íránu nejsou součástí jednání mezi Washingtonem a Teheránem o obnovení íránské jaderné dohody z roku 2015.

V březnu a Ruský soud prodloužil Grenierovu vazbu Nejméně do 19. května odmítl žádost Grinerova právního týmu v Rusku, který doufal, že ji přemístí do domácího vězení, odvolat. Toto zasedání se nezabývalo předmětem žaloby.

Greinerův nový status přichází necelý týden poté, co Spojené státy provedly výměnu vězňů s Moskvou. Rusko zadržováno dva roky Trevor R Reidbývalý americký námořník, ohledně toho, co jeho rodina považuje za vykonstruovaná obvinění z napadení.

Readeovo vydání obnovilo optimismus, že bude propuštěn i Greiner.

Greinerova manželka Cheryl Greiner napsala: „Když dělám vše, co je v mých silách, abych přivedl PJ domů, mé srdce přetéká radostí z rodiny Reedových.“ Instagram. Neznám je osobně, ale znám bolest držet své blízké v cizí zemi. Tato úroveň bolesti je konstantní a lze ji léčit pouze bezpečným návratem domů.“

Mezi veřejně známými případy Američanů nezákonně zadržených v zahraničí trval průměrný případ více než čtyři roky, řekla Cynthia Luercherová, ředitelka výzkumu neziskové organizace James W. Foley Legacy. Instituce je pojmenována po americkém novináři Unesen v Sýrii a popraven od Islámského státu v roce 2014.

Spojené státy označily občany USA a občany USA v současné době uvězněné v Číně, Venezuele, Íránu, Afghánistánu, Bělorusku, Myanmaru a na Kubě za nespravedlivě zadržené. V rozhovoru pro „60 minut“, který byl odvysílán v únoru, Roger D. Carstens, diplomat, který bude dohlížet na meziagenturní úsilí osvobodit Greniera, řekl, že více než 40 Američanů bylo nespravedlivě zadrženo v zahraničí.

Mnoho hráčů WNBA se připojuje k mezinárodním týmům, aby si během konce sezóny vydělali další příjem. Nejlepší hráči mohou hraním v Rusku vydělat více než milion dolarů. Griner, dvojnásobný zlatý olympijský medailista a sedminásobný All-Star, má podle Her Hoop Stats v sezóně 2022 vydělat asi 228 000 dolarů s Phoenixem Mercury z WNBA, což je jen kousek od maximálního platu ligy.

READ  „Opevnění VIP“ mocných a jejich kamarádů otřásá Jižní Amerikou

Nová sezóna WNBA začíná v pátek. Liga plánuje „uznat důležitost“ Grinerové tím, že uvede její iniciály a číslo dresu, 42, na okrajích domácích stadionů týmů.

„Není dne, kdy bychom nestrávili značné množství času plánováním strategií především s experty na management,“ řekla minulý měsíc v rozhovoru pro New York Times komisařka WNBA Kathy Engelbertová.

Dodala: „Všichni chtějí, aby se co nejrychleji vrátila domů. Je to komplikovaná situace.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.