E Java Governor vítá projekt železniční spolupráce s Českou republikou

E Java Governor vítá projekt železniční spolupráce s Českou republikou

Surabaya, Východní Jáva (Antara) – Guvernér východní Jávy Kofifa Indar Parawanza přivítal plán spolupráce České republiky pro rozvoj železniční dopravy v provincii.

„Vidím, že byly velmi důležité věci, o kterých jsme dnes odpoledne diskutovali. Bude to konkrétnější, až delegace z České republiky dorazí do Indonésie a inshallah (dá-li Bůh) pojede také na východní Jávu,“ řekl Parawanza ve čtvrtek novinářům.

Prohlásil to poté, co přijal návštěvu českého velvyslance v Indonésii Jaroslava Dolečka v Kirahati State Building v Surabaji na východní Jávě.

Doleček uvedl, že se již dříve setkal se zástupci provinční vlády východní Jávy, aby prozkoumali možnosti spolupráce.

Pro svou současnou návštěvu východní Jávy uvedl, že přinesl konkrétní plány, včetně spolupráce na rozvoji železniční dopravy.

Související zprávy: Jakarta a Bandung se „sblíží“ vysokorychlostní železnicí

Velvyslanec přislíbil, že v září až říjnu letošního roku přiveze na východní Jávu delegaci, která bude podrobně projednávat spolupráci v oblasti rozvoje železniční dopravy. Projekt byl projednán s PT Industri Kereta Api (INKA), státní společností na výrobu vlaků v Jakartě.

Delegace bude mimo jiné diskutovat o opatřeních pro vybudování infrastruktury hromadné rychlé dopravy (MRT) a lehké rychlé dopravy (LRT) pro připojení veřejné dopravy v integrační oblasti Greater Surabaya.

Doleček potvrdil, že Česká republika disponuje technologií potřebnou pro východní Jávu, jako je technologie železniční dopravy.

Na základě čtvrtečního setkání Dolecek a Parawanza brzy rozvinou spolupráci v oblasti zemědělské techniky s cílem zvýšit produktivitu zemědělského sektoru východní Jávy.

Související zprávy: Huawei na veletrhu Asia Pacific Rail 2023 představuje budoucí chytrá železniční řešení

Přeložili: Abdul H, Hanif N, Raqa Adji
Moderátor: Zafar M Siddiqui
Copyright © ANTARA 2023

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *