Studie říká, že pacienti, kteří byli očkováni proti leukémii, jsou vystaveni většímu riziku průlomu COVID než ostatní druhy rakoviny

Studie říká, že pacienti, kteří byli očkováni proti leukémii, jsou vystaveni většímu riziku průlomu COVID než ostatní druhy rakoviny

novéNyní můžete poslouchat články Fox News!

COVID-19 Vakcíny chrání většinu pacientů s rakovinou před nákazou COVID nebo vážnými případy; Lidé s leukémií nedostávají stejné ochranné výhody, podle výzkumné studie v Indiana Melvin University a Brian Simon Comprehensive Cancer Center v Indianapolis.

Studie publikovaná v Journal of Clinical Oncology ukázala, že očkovaní pacienti s leukémií mohou mít „vyšší a široce odlišné riziko“ rozvoje COVID-19.

„Pacienti s hematopoetickými nebo leukemickými pacienty, Počítaje v to V prohlášení zaslaném Fox News o studii vědci uvedli, že leukémie, mnohočetný myelom a lymfom měly větší pravděpodobnost průlomového onemocnění COVID a „u pacientů s leukémií bylo vyšší riziko solidních rakovin“.

SOUBOR – Sestra kontroluje intravenózní tekutiny při rozhovoru s pacientem s COVID-19 v Providence Holy Cross Medical Center v Los Angeles
(AP Photo/Jae C. Hong, Soubor)

Speciální ultrafialové světlo blokuje vnitřní přenos nemocí přenášených vzduchem, aniž by poškozovalo člověka: studie

Hlavní řešitel studie, Jing Su, PhD, odborný asistent na katedře biostatistiky lékařské fakulty Indiana University, vedl tým výzkumníků z 10 výzkumných ústavů po celé zemi, aby analyzovali data z COVID Cohort Collaborative (N3C) v Národní institut zdraví.

Podle prohlášení vědci zjistili, že riziko průlomové infekce se snížilo po druhé dávce vakcíny u všech pacientů s rakovinou. Tým ve zprávě také uvedl, že „vakcína Moderny byla účinnější než vakcína Pfizer v ochraně pacientů s leukémií, zejména pacientů s mnohočetným myelomem“.

Pracovník v ochranném oděvu zvedne ceduli s nápisem "nenechte se přecpat" Jako rezidentní průvodci poblíž linie pro první kolo hromadného testování na COVID v okrese Jing'an v západní Šanghaji, Čína, pátek 1. dubna 2022. Jako obyvatelé západní Šanghaje začínají čtyřdenní blokování pro hromadné testování, východní Šanghaj kteří se blíží ukončení jejich uzamčení, bylo řečeno, že zůstanou uvnitř ještě alespoň 10 dní.  Byla to poslední vráska v uzamčení největšího čínského města, které se v rámci své politiky pro Čínu bez COVID snaží zastavit propuknutí koronaviru způsobeného Omikrony.

Pracovník v ochranném oděvu drží ceduli s nápisem „Neshromažďovat se“ jako rezidentní průvodci poblíž řady pro první kolo hromadného testování na COVID v okrese Jing’an, západní Šanghaj, Čína, pátek 1. dubna 2022. Jako obyvatelé Západní Šanghaj zahajuje čtyřdenní uzamčení kvůli testování Společně bylo některým ve východní Šanghaji, kteří se chystají ukončit uzamčení, sděleno, že budou uvězněni ve svých domovech nejméně dalších 10 dní. Byla to poslední vráska v uzamčení největšího čínského města, které se v rámci své politiky pro Čínu bez COVID snaží zastavit propuknutí koronaviru způsobeného Omikrony.
(AP Photo/Chen Si)

READ  Studie zjistila, že nadměrné podřimování může být známkou demence

V prohlášení se uvádí, že tým použil jeden z největších zdrojů dat COVID v reálném světě a největší ve Spojených státech. Su, který je také hlavním zástupcem ředitele reálných dat pro životně důležité statistiky a základní správu dat v centru pro rakovinu, uvedl, že studie zahrnovala více než 12,5 milionu pacientů a 4,5 milionu pacientů s koronavirem. Tým zkoumal více než 64 000 pacientů s rakovinou, kteří byli očkováni proti COVID-19, uvádí prohlášení.

„Systematicky jsme zkoumali hlavní a hlavní typy rakoviny Léčba Kromě dalších rizikových faktorů, jako je věk, komorbidity, pohlaví, rasa, geografická poloha atd., s cílem zjistit kvalitu příspěvku každého rizikového faktoru a specifické míry pro každou podskupinu rakoviny, jakož i příspěvek kategorie léčby pro pacienty s rakovinou,“ uvedl Su v prohlášení. Výzkumník také vysvětlil, že tento typ analýzy byl možný pouze proto, že tým měl obrovskou COVID a kontrolní skupinu.

Lidé čekají ve frontě na testování na COVID-19 v Los Angeles, 4. ledna 2022. Vědci vidí známky toho, že alarmující Omikronová vlna COVID-19 mohla vyvrcholit v Británii a chystá se totéž kdykoli udělat ve Spojených státech může se stát, že počet případů začne dramaticky klesat.

Lidé čekají ve frontě na testování na COVID-19 v Los Angeles, 4. ledna 2022. Vědci vidí známky toho, že alarmující Omikronová vlna COVID-19 mohla vyvrcholit v Británii a chystá se totéž kdykoli udělat ve Spojených státech může se stát, že počet případů začne dramaticky klesat.
(AP Photo/Jae C. Hong, Soubor)

Prohlášení studie uvádí, že zjištění mohou pomoci vést klinickou péči a Léčba U pacientů s rakovinou s COVID mimo tuto epidemii by tato zjištění mohla také pomoci při vývoji imunologických terapií rakoviny. Vědci vysvětlili, že protože imunoterapie závisí na schopnosti imunitního systému člověka bojovat s nemocí, mohou tato zjištění pomoci předpovědět, kteří pacienti budou mít prospěch z určitých typů léčby rakoviny.

Arizonská rodina prosazuje právo vyzkoušet 2.0 poté, co byla nucena cestovat do Itálie za lékařským ošetřením

„Pandemie COVID nám skutečně poskytuje jedinečnou příležitost prozkoumat imunokompetenci všech pacientů s rakovinou na národní úrovni,“ uvedl Su v prohlášení. „Můžeme to použít k napodobení rozdílných imunitních schopností mezi pacienty s rakovinou. To nás může vést k tomu, abychom lépe porozuměli tomu, zda pacienti s rakovinou budou mít dobrou odpověď na vakcíny proti rakovině a zda jsou náchylnější k infekci jinými viry, jako je chřipka.“

READ  Jak může být víkendové cvičení stejně efektivní jako celodenní cvičení

Skupina se nyní zabývá oslabením imunity a účinností přeočkování, zejména se vznikem nových variant COVID, jako je BA.2.

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

„Situaci sledujeme, abychom viděli, co budou nové varianty znamenat pro pacienty s rakovinou a jak je nejlépe chránit očkováním.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *