Kameny, které zapálily „diamantový“ nával v Jižní Africe, jsou jen křemen | Jižní Afrika

Neidentifikované kameny, které přilákaly tisíce hledačů štěstí do venkovské jihoafrické vesnice, nejsou diamanty, jak se doufalo, ale křemenné kameny relativně nízké hodnoty, pokud existují, uvedli v neděli úředníci.

Lidé z celého jihu Afrika Vydejte se na cestu do Kuahati ve východní provincii KwaZulu-Natal, kde vesničané od 12. června kopají kleštěmi a lopatami poté, co pastýř objevil na otevřeném poli první kámen a odložil slovo.

V neděli člen Regionální výkonné rady pro hospodářský rozvoj a cestovní ruch Ravi Pillai uvedl, že během návštěvy místa, kde byly odebrány vzorky k identifikaci kamenů, tam napočítal asi 3 000 lidí.

Lidé hledající bohatství kopají kameny, jakmile se rozšíří slovo, že by to mohly být diamanty. Foto: Siphiwe Sibiko / Reuters

Řekl: „Provedené testy přesvědčivě odhalily, že kameny objevené v této oblasti nejsou diamanty, jak někteří doufali.“ „Hodnota křemenných krystalů, pokud existují, dosud nebyla stanovena, ale je třeba poznamenat, že hodnota křemenných krystalů je ve srovnání s diamanty velmi nízká.“

Dodal, že událost zdůraznila výzvy, kterým čelí místní obyvatelstvo. Stejně jako mnoho oblastí v Jižní Africe, vysoká míra nezaměstnanosti a chudoby způsobila, že komunity žily vedle sebe.

Obyvatelé oblasti také během návštěvy vyjádřili znepokojení nad silnicemi a vodou, které úředníci uvedli, že se jimi budou zabývat.

Počet lidí, kteří těží zemi, se mezitím zmenšil na méně než 500, uvedl Pillai, i když již došlo k významným škodám na asi 5 hektarech (12 akrech) pokrytých jámami vysokými až jeden metr, což představuje nebezpečí pro hospodářská zvířata.

Řekl, že ti, kteří pokračovali v vrtání – situaci, která také ohrožuje šíření Covidu – budou povzbuzeni k odchodu a v případě potřeby bude možné zajistit vymáhání práva.

READ  Kamala Harris se setkává s novým prezidentem SAE a vyjadřuje soustrast nad úmrtím hlavy státu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *