Záchranáři v Hongkongu pátrají po posádce lodi, která se rozlomila napůl poté, co ji zastihl tajfun

Hongkongská vládní letecká služba (GFS) uvedla, že loď se potopila 300 kilometrů, tedy 185 mil, jihozápadně od ostrova.

V příspěvku na svém instagramovém účtu GFS uvedla, že žádost o záchranu obdržela v sobotu v 7:25 místního času. Uvedla, že posádka lodi opustila loď poté, co utrpěla velké škody v Jihočínském moři.

Vzrušující videoklip ze záchranné operace ukazoval, jak byl člen posádky tažen lanem do vrtulníku z lodi, když se potápěla.

Tři členové posádky byli zachráněni, ale osud zbývajících 27 lidí na palubě zůstává nejasný, uvedl GFS s tím, že pátrací a záchranné operace brání drsné povětrnostní podmínky.

Sekretariát dodal, že na místo byly nasazeny čtyři vrtulníky a dva letouny s pevnými křídly, aby provedly pátrací a záchranné operace.

Bouře způsobila poruchy v celém regionu, lety byly zrušeny a některé podniky uzavřeny kvůli silnému větru a přívalovým dešťům.

Hongkongské úřady vydaly varování před tajfunem ve čtvrtek během nadcházející návštěvy čínského vůdce Si Ťin-pchinga. Slavnostní otevření nového Hongkongského palácového muzea, které se mělo shodovat s 25. výročím předání města pod britskou nadvládu, bylo kvůli bouři odloženo na neděli.

Chaba dorazil do provincie Guandong v Číně kolem 15:00 místního času (3:00 ET).

READ  Největší ohně na světě mohou do Moskvy zasáhnout díky Vladimiru Putinovi

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.