Super Typhoon Surigae (Typhoon Bising) se nadále posiluje a mohl by se nebezpečně pohybovat poblíž Filipín

V sobotu odpoledne místního času hurikán zesílil na super hurikán s trvalým větrem 240 km / h, což je ekvivalent silného hurikánu 4. kategorie v Atlantiku.

Super Typhoon Surigae se od svého začátku na začátku tohoto týdne pomalu přibližuje k Filipínám, ale v pátek se rychle zintenzivnil. Rychlá kondenzace nastává, když tropický cyklón během 24 hodin posílí rychlostí 35 mil za hodinu.

Surigayova síla, známá místně na Filipínách jako Typhoon Baysing, byla ve čtvrtek posílena z tropické bouře na ekvivalent hurikánu kategorie 4 s pátečními větry o rychlosti 215 km / h.

Toto rychlé zesílení bylo způsobeno ideálními podmínkami pro vývoj hurikánů: střih větru nebo změna rychlosti a směru větru s výškou v atmosféře byla velmi nízká. Silný vítr může takové bouře roztrhat na kusy, ale nízký střih jim umožňuje krmit se extrémně teplou vodou a prospívat v silné vichřici.

Pokračující nízký střih a vynikající odtok umožní surigai prospívat v teplé vodě tekoucí o několik stupňů nad normál pro tuto roční dobu.

Očekává se, že síla Surigae bude pokračovat a může v sobotu večer dosáhnout trvalého větru 250 km / h, který je velmi blízký rychlosti větru hurikánu kategorie 5, 157 mph nebo vyšší.

Výhled se posouvá blíže k Filipínám

Začátkem týdne směřovala předpověď Surigae na západ směrem na Filipíny, poté se obrátila na severozápad a sever a Filipíny pohodlně ztratila na východ. Několik modelů předpovědi počasí za posledních několik dní však ukázalo, jak má bouře sledovat její cestu poblíž středního Filipín.

Zatímco většina předpovědních modelů, stejně jako formální předpovědi z Společné varovné centrum pro hurikány A místní úřady s filipínskou správou atmosférických, geofyzikálních a astronomických služeb (Naděje), Zobrazující střed hurikánu Surigay, který v sobotu a v neděli v noci prochází asi 100 mil od pobřeží Filipín, a bouře projde dostatečně blízko, aby měla zásadní dopady.

Na této současné trase bude nejsilnější vítr nad 160 km / h a nejhorší déšť venku, ale bouře projde dostatečně blízko, aby přinesla bouřkově silný tropický vítr (63-117 mil. km) / hod.) a 100 až 200 mm deště.

READ  Policie vyšetřuje indického herce kvůli žertování o přistávacím modulu na Měsíci – Ars Technica

Tento déšť a vítr by mohly být dostatečné k tomu, aby způsobily lokální záplavy, menší škody na majetku a výpadky proudu. PAGASA již vydala varování, protože se očekává zhoršení podmínek v neděli ráno místního času. Pokud bude trend na západ pokračovat, účinek se zhorší a budou vydána další varování.

Bez ohledu na přesnou cestu by bouře této velikosti způsobila obrovské vlny a radila námořníkům v této oblasti, aby byli opatrní.

I když Surigae zůstane tento víkend na moři, bude muset být sledován až do příštího týdne, protože se pomalu pohybuje na severozápad a sever.

Do jaké míry budou bouřkové křivky určovat dopady na severovýchodní části Luzonu. Některé modely předpovědi počasí ukazují, že do úterý a ve středu je bouře velmi blízko této části filipínského pobřeží, ale jiné modely a oficiální předpovědi jsou stále daleko od pobřeží s omezenými dopady. Čas ukáže.

K této zprávě přispěla meteorologka CNN Hayley Brink.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *