5 fascinujících faktů o Velikonocích v České republice

5 fascinujících faktů o Velikonocích v České republice

Velikonoce jsou v České republice zábavným obdobím. Mnoho tradic je stále dodržováno a praktikováno, zejména na vesnicích, a různé regiony mohou mít své vlastní velikonoční tradice a zvyky.

Pro náhled toho, co můžete očekávat na Velikonoce v České republice, si přečtěte 5 Fascinujících velikonočních faktů!

1. Jsou Velikonoce nebo jaro?

velikonoční (Velikonoce) pochází ze zjevení Skvělá noc Znamená to „velkou noc“ po dni, kdy byl Ježíš Kristus vzkříšen z mrtvých. Během komunistického režimu však byla náboženská oslava potlačena a místo toho byl uznán příchod jara.

Po sametové revoluci a pádu komunismu v roce 1989 se křesťanské kořeny Velikonoc pomalu obnovují, ačkoli svátek je stále méně zjevným náboženstvím, než návštěvníci očekávají (alespoň v hlavním městě).

2. Zdobená vejce se dávají nositelům bičů!

Zdobení vajec (velikonoční vajíčko) Je jednou z nejlepších a nejrozšířenějších velikonočních tradic v České republice. Ženy obvykle musí viset vejce na parapetech, dávat je do košů nebo je dávat chlapcům, aby si je na Velikonoční pondělí utřeli. Najděte komplikovaně zdobená vejce k prodeji na trzích a v obchodech po celé České republice. Pokud však berete vejce jako suvenýry, postupujte opatrně – jsou velmi něžná, a proto je nebezpečné je přinést domů v jednom kuse!

3. Červená je symbolická barva Velikonoc

V minulosti byla červená barva nejoblíbenějším zdobením vajec, protože symbolizuje energii nového života (která přichází s jarem). Někteří Češi nosí na Velikonoce červenou barvu, která symbolizuje štěstí, zdraví a nový život.

Jehněčí, masové nebo sladké těsto (jehněčí), Což je nejuznávanější část českých velikonočních svátků. Kromě toho, vejce, mazanec (Sypané sladkým kvasnicovým chlebem a mandlemi z rumu nasáklých hroznů), perník a v některých domácnostech domácí slivovice (slivovice), Pravidelné sponky v tabulce.

READ  Česká centrální banka by se měla vyvarovat „velkých“ škrtů, říká politik

5. Chlapci křičí, aby Juda vyděsili

Po dobu 3 dnů během Svatého týdne chodí skupiny chlapců do svých vesnic Ráčna (Při rychlosti dřeva). Traduje se, že Jidáš byl zastrašen, aby věřil, že apoštolští křesťané zradili Ježíše. Třetí den (Bílá sobota) chlapci stáli doma a dělali hluk, dokud nedostali dárek (obvykle peníze … obvykle, aby je zastavili!).

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *