Česká republika rozšířila zákaz udělování víz pro Rusy a Bělorusy: Praha ráno

Omezení bude platit minimálně do 31. března 2024.

Toto opatření se týká jak občanů Ruska, tak občanů Běloruska.

Portál českého kabinetu uvádí, že do 31. března 2024 platí zákaz udělování víz a povolení k dlouhodobému pobytu v zemi občanům obou zemí.

Zákaz byl rozšířen na Rusy a Bělorusy s jinými občanstvími. Kromě humanitárních a několika zvláštních případů nemohou žádat o české vízum nebo povolení k pobytu.

Ministerstvo kultury ČR navrhlo Ministerstvu zahraničních věcí rozšířit seznam výjimek pro zájezdy, které zemi prospívají z kulturního hlediska.

Návrh byl zamítnut, protože by mohl být v rozporu se směrnicemi EU a české zastupitelské úřady by měly problémy s výkladem vágního pojmu „prospěch z kulturního hlediska“.

Vietnamské úřady zároveň plánují prodloužit ruským turistům bezvízový pobyt v zemi z 15 na 30 dní.

Od té doby, co se země po pandemii otevřela zahraničním turistům, je oživení turistického průmyslu a celkové ekonomiky pomalé.

Chcete-li zvýšit podmínky bezvízového pobytu v zemi, podle jejich názoru urychlit oživení odvětví cestovního ruchu.

Na druhou stranu Česká republika zmírnila pravidla pro Ukrajince, kteří musí opustit svou zemi, a úřady v současné době plánují zavedení dalších výjimek.

Z údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky UNHCR vyplývá, že Česká republika dosud v zemi registrovala celkem 497 217 uprchlíků z Ukrajiny.

Odhaluje také, že Česká republika dosud poskytla dočasnou ochranu 495 569 ukrajinským uprchlíkům.

Ukrajinští uprchlíci, kteří si chtějí prodloužit dočasnou ochranu v České republice, musí absolvovat předběžnou registraci provedenou online. Registrační období bylo zahájeno již v lednu a bude tomu tak až do konce tohoto měsíce.

READ  „Mnich“ vede kandidáty na Zlatý glóbus se 6; Netflix dominuje

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *