Hlavní výzvy, kterým Kašmír čelí, které trvají déle než 100 hodin

Hlavní výzvy, kterým Kašmír čelí, které trvají déle než 100 hodin

Generálporučík Upendra Dwivedi včera navštívil místo střetnutí.

Teroristé ukrývající se v hustých lesích Džammú a kašmírské čtvrti Anantnag prozatím přestali střílet po více než sto hodinách pátrací operace, při níž byli zabiti tři vysocí bezpečnostní důstojníci.

Není známo, zda teroristy zabily bezpečnostní síly, zda se stále skrývají nebo uprchli, protože konfrontace, která začala v úterý večer, dnes vstoupila do pátého dne.

Tři důstojníci, včetně dvou vojáků a policisty, byli ve středu zabiti při akci, když se snažili přiblížit k úkrytu teroristů uprostřed lesa.

Od členitého terénu až po nevlídné počasí, geografie zatím bezpečnostním složkám nepřála, ale bezpečnostní složky pokračují v nelítostných útocích a k lovu teroristů používají drony.

drsný terén

Teroristé, o nichž se předpokládá, že jsou dva nebo tři a patří k teroristické skupině Lashkar-e-Taiba, se skrývají v jeskyni v gadolských lesích, což je pro ně takticky výhodné místo. Husté lesy, kopce a příkopy činí oblast velmi zrádnou. Oblast je také spojena s pohořím Pir Panjal.

Bezpečnostní tým se ve středu pokusil přiblížit k úkrytu teroristů jedinou dostupnou cestou a dostal se pod silnou palbu. Síly zůstaly uvězněny mezi kopci na jedné straně a hlubokými zákopy na straně druhé, bez jakéhokoli krytu.

Během bojů byli zabiti dva armádní důstojníci – plukovník Manpreet Singh a major Ashish Donchak – a zástupce policejního superintendenta Himayun Bhatt. Předpokládá se, že se pohřešuje další voják.

Špatné počasí

Silný déšť ovlivnil v sobotu večer protiteroristické operace. Střelba ustala a deště daly teroristům více příležitostí k plánování pohybu, čímž se přidaly další výzvy, kterým čelí bezpečnostní síly.

Při těžkém bombardování vypukl také lesní požár, ale déšť jej uhasil.

Dobře vyškolený, dobře vybavený

Zdá se, že teroristé jsou dobře vycvičeni ve válce v džungli a ve velkých výškách a jsou připraveni na velkou vzdálenost, říkají zdroje a dodávají, že příprava logistiky v tak zrádném terénu mohla trvat dlouho.

READ  Čečenský vůdce posílá své dospívající syny bojovat na Ukrajinu | válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

Během těchto 100 hodin síly vypálily stovky automatických granátů a raket, které se zaměřovaly na úkryty podezřelých z teroristů pomocí špičkového vybavení. Teroristy sledují kvadrokoptéry a drony.

Velitel severního velení armády, generálporučík Upendra Dwivedi, včera navštívil místo střetnutí a byl informován o tom, jak se proti teroristům používá pokročilé vybavení včetně dronů a palebné síly.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *