Hongkongský zákon o „podvracení“: 47 demokratů obviněných podle NPR

Mike Lam King Nam, který běžel v prodemokratickém primárním ústavu v roce 2020, se mazlí se svou ženou, než se v neděli v Hongkongu ohlásil policii.

Anthony Cowan / Getty Images


Skrýt titulek

Přepnout titulek

Anthony Cowan / Getty Images

Mike Lam King Nam, který běžel v prodemokratickém primárním ústavu v roce 2020, se mazlí se svou ženou, než se v neděli v Hongkongu ohlásil policii.

Anthony Cowan / Getty Images

Hongkongská vláda obvinila v neděli 47 zastánců demokracie z porušení zákona o národní bezpečnosti, který zakazuje „spiknutí za účelem podvracení“.

Aktivisté byli ve skupině více než 50 lidí Zatčen V lednu uspořádat a účastnit se primárek loni v červenci. Masové zatýkání, ke kterému došlo minulý měsíc, bylo nejrozsáhlejším zatčením od přijetí zákona loni v létě.

The Zákon Kriminalizuje čtyři typy činností: odtržení, podkopání státní moci, terorismus a tajné dohody s cizími subjekty. V praxi to končí jakoukoli autonomii, kterou si Hongkong dříve užíval pod čínskou vládou.

Zadržení patřili k nejotevřenějším zastáncům demokracie v Hongkongu, což je skupina zahrnující mnoho opozičních zákonodárců. Skupina 39 mužů a osmi žen byla požádána, aby se v neděli přihlásila k policii v rámci přípravy na předstoupení před soud v pondělí ráno. Pokud budou usvědčeni, mohli čelit doživotnímu vězení.

podle Jihočínské ranní novinyMezi obviněnými je i šéf Demokratické strany Wu Zhi-wai. Vůdce občanské strany Alvin Young Ngoc Kyu; A právní výzkumník Benny Tay, architekt červencových primárek, které k urnám přivedly více než 600 000 lidí.

Aktivista Joshua Wong, který je v současné době Slouží více než rok Za organizování protestu je ve vězení a bylo proti němu vzneseno obvinění.

Mezinárodní pozorovatelé vyjádřili znepokojení nad tím, že Čína vyvíjí velké úsilí, aby potlačila nesouhlas. v tvrzeníKancelář EU v Hongkongu a Macau uvedla, že obvinění „jasně ukazují, že legitimní politický pluralismus nebude tolerován“.

READ  Třetí vlna koronavirů dorazila do Evropy

Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan Napsal Zatčení potvrzují „nedostatek slibů Číny vůči světu ohledně autonomie a demokratických práv Hongkongu. S těmito statečnými aktivisty stojíme solidárně.“ Britský ministr zahraničí Dominic Raab Ona řekla Obvinění byla „nesmírně znepokojivá“ a že zákon o národní bezpečnosti byl „používán k eliminaci politické opozice spíše než k obnovení pořádku – v rozporu s tím, co slíbila čínská vláda“.

Ve dnech před nedělními obviněními se aktivisté rozloučili se svými blízkými a smířili se s jejich osudem. Při vstupu na policejní stanici mnozí z nich učinili prohlášení pro média.

„Demokracie nikdy není darem z nebe. Mnozí si ji musí vydělat se silnou vůlí.“ Ona řekla British Broadcasting Corporation (BBC) uvedla, že Jimmy Sham (33) byl. Sham z Frontu pro lidská práva pomohl uspořádat v roce 2019 velké protesty. „Zůstaneme silní a budeme bojovat za to, co chceme.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.