Hongkongský zákon o „podvracení“: 47 demokratů obviněných podle NPR

Mike Lam King Nam, který běžel v prodemokratickém primárním ústavu v roce 2020, se mazlí se svou ženou, než se v neděli v Hongkongu ohlásil policii.

Anthony Cowan / Getty Images


Skrýt titulek

Přepnout titulek

Anthony Cowan / Getty Images

Mike Lam King Nam, který běžel v prodemokratickém primárním ústavu v roce 2020, se mazlí se svou ženou, než se v neděli v Hongkongu ohlásil policii.

Anthony Cowan / Getty Images

Hongkongská vláda obvinila v neděli 47 zastánců demokracie z porušení zákona o národní bezpečnosti, který zakazuje „spiknutí za účelem podvracení“.

Aktivisté byli ve skupině více než 50 lidí Zatčen V lednu uspořádat a účastnit se primárek loni v červenci. Masové zatýkání, ke kterému došlo minulý měsíc, bylo nejrozsáhlejším zatčením od přijetí zákona loni v létě.

The Zákon Kriminalizuje čtyři typy činností: odtržení, podkopání státní moci, terorismus a tajné dohody s cizími subjekty. V praxi to končí jakoukoli autonomii, kterou si Hongkong dříve užíval pod čínskou vládou.

Zadržení patřili k nejotevřenějším zastáncům demokracie v Hongkongu, což je skupina zahrnující mnoho opozičních zákonodárců. Skupina 39 mužů a osmi žen byla požádána, aby se v neděli přihlásila k policii v rámci přípravy na předstoupení před soud v pondělí ráno. Pokud budou usvědčeni, mohli čelit doživotnímu vězení.

podle Jihočínské ranní novinyMezi obviněnými je i šéf Demokratické strany Wu Zhi-wai. Vůdce občanské strany Alvin Young Ngoc Kyu; A právní výzkumník Benny Tay, architekt červencových primárek, které k urnám přivedly více než 600 000 lidí.

Aktivista Joshua Wong, který je v současné době Slouží více než rok Za organizování protestu je ve vězení a bylo proti němu vzneseno obvinění.

Mezinárodní pozorovatelé vyjádřili znepokojení nad tím, že Čína vyvíjí velké úsilí, aby potlačila nesouhlas. v tvrzeníKancelář EU v Hongkongu a Macau uvedla, že obvinění „jasně ukazují, že legitimní politický pluralismus nebude tolerován“.

READ  Trudeau říká, že Kanaďané jsou „vyděšení a stydí se“ z nucené integrace | Justin Trudeau

Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan Napsal Zatčení potvrzují „nedostatek slibů Číny vůči světu ohledně autonomie a demokratických práv Hongkongu. S těmito statečnými aktivisty stojíme solidárně.“ Britský ministr zahraničí Dominic Raab Ona řekla Obvinění byla „nesmírně znepokojivá“ a že zákon o národní bezpečnosti byl „používán k eliminaci politické opozice spíše než k obnovení pořádku – v rozporu s tím, co slíbila čínská vláda“.

Ve dnech před nedělními obviněními se aktivisté rozloučili se svými blízkými a smířili se s jejich osudem. Při vstupu na policejní stanici mnozí z nich učinili prohlášení pro média.

„Demokracie nikdy není darem z nebe. Mnozí si ji musí vydělat se silnou vůlí.“ Ona řekla British Broadcasting Corporation (BBC) uvedla, že Jimmy Sham (33) byl. Sham z Frontu pro lidská práva pomohl uspořádat v roce 2019 velké protesty. „Zůstaneme silní a budeme bojovat za to, co chceme.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *