Vyšel vysoce ceněný „Fotograf divoké zvěře roku 2021“

(CNN) – Řada úžasných vstupů do Fotograf divoké zvěře roku Soutěž byla zahájena, včetně obrázků rysa iberského ve dveřích, leopardů plavajících ve zuřící řece a krve kapající z tlamy lvice.

Do 57. ročníku soutěže pořádané přírodovědným muzeem v Londýně byl přihlášen rekordní počet příspěvků a výběr „vysoce uznávaných“ snímků byl zveřejněn v úterý večer.

„Byli jsme překvapeni celkovou kvalitou přihlášek,“ řekla Rose Kidman Cox, předsedkyně poroty, v tiskové zprávě.

„Vzhledem k tomu, že většina cestovních plánů byla za poslední rok zrušena, zdá se, že fotografové věnovali více času přemýšlení o drahokamech, které by mohli poslat. Výsledkem je sbírka fotografií a obrázků, které nás v těchto těžkých časech provokují a připomínají nám radost a div se, že jsem z přírody. „

Odborníci z oboru byli vybráni z 50 000 příspěvků od fotografů z 95 zemí, aby podle tiskové zprávy posoudili „kreativitu, originalitu a technickou dokonalost“.

„Tyto mimořádné snímky ukazují bohatou rozmanitost života na Zemi a vyvolávají zvědavost a úžas,“ uvedl v tiskové zprávě Doug Goure, ředitel Přírodovědného muzea.

„Letošní výstava Wildlife Photographer of the Year vypráví příběh planety ve stresu, zdůrazňuje naléhavé výzvy, kterým čelíme, a kolektivní akci, kterou musíme podniknout.“

Vítězové kategorií budou vyhlášeni 12. října a budou vystaveni na výstavě, jejíž otevření je naplánováno na 15. října a potrvá do 5. června 2022.

READ  Francie se připravuje na protesty, zatímco Macron a Le Penová se připravují na druhé kolo | Francouzské prezidentské volby 2022

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *