South Shore Health vidí „bezprecedentní množství“ pacientů s chřipkou a RSV

WEYMOUTH – Zdravotní představitelé South Shore tvrdí, že systém se potýká s přetrvávajícím nedostatkem personálu a plnou pohotovostí, protože lidé bojují s trojicí respiračních onemocnění – COVID-19, RSV a chřipky.

„Jsme v bodě, kdy jsme svědky nejvyššího počtu respiračních onemocnění za poslední desetiletí,“ řekl Dr. Todd Ellerin, ředitel infekčních chorob v South Shore Health. „Máme COVID teprve tři roky a nyní máme bezprecedentní úrovně RSV a bezprecedentní úrovně chřipky pro tuto ranou sezónu. Není to tak, že bychom to neměli v lednu, ale listopad a začátek prosince jsou velmi brzy.“ “

Všechny státy kromě sedmi hlásily tento týden vysokou nebo velmi vysokou aktivitu respiračního viru, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Massachusetts je hodnoceno jako „velmi vysoké“, přibližně 6 % návštěv lékaře a 3 % hospitalizací souvisí s chřipkou.

Rochelle Walensky, ředitelka federálního Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, minulý týden uvedla, že počet hospitalizací souvisejících s chřipkou je v tomto ročním období vyšší, než v zemi za posledních deset let.

Na stránkách urgentní péče Health Express společnosti South Shore Health Ellerin uvedl, že přibližně 32 % pacientů, kteří si minulý týden udělali test na chřipku, bylo pozitivní, ve srovnání se 7 % na COVID-19.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *