Filmy jako Titanic rozhodně musíte vidět

„Titanic“ byl viděn jako vážnější filmařské úsilí Camerona, který byl v té době považován za populárního baviče. Pro filmaře může být obtížné prolomit tyto vjemy: jeden mohl mít úspěch v určitém typu vyprávění nebo žánru, ale může mít také jiné zájmy a přístupy, které by rád prozkoumal. Cameron úspěšně překlenuje propast mezi romantickou originalitou a obrovskými hudebními kousky. Zkrátka natočil tradičnější hollywoodský film, ale podle vlastních podmínek.

Cameron produkoval některé z nejznámějších filmů v historii, ale Alfred Hitchcock byl původní hvězdou režiséra. Hitchcock byl slavnější než jeho filmové hvězdy a stejně jako Cameron stačilo jeho jméno k nadšení diváků. Hitchcockovy filmy byly vnímány jako popová zábava, která potěší davy a měly obrovský úspěch u pokladen, ale hollywoodští skeptici je vždy nepovažovali za „seriózní“; Stal se slavným, když jeho film „Rebecca“ z roku 1940 získal Hitchcockovu cenu za nejlepší film na udílení cen Akademie. Nezískal cenu za nejlepší režii. Hitchcock se rozhodl natočit něco více v souladu s hollywoodskými očekáváními od autora jeho filmu „Notorious“ z roku 1946 a stejně jako Cameron se od svých obvyklých thrillerů odklonil a upřímná romantická dramata.

Notorious zůstává napínavou záhadou a ukazuje, že Hitchcock nezapomněl na své kořeny. Film sleduje amerického tajného agenta TR Devlina (Cary Grant), který naverbuje krásnou dceru bývalého nacistického vůdce Alici Hubermann (Ingrid Bergman), aby mu pomohla ukrást válečné plány Němců.

READ  Kráska Tracy Maureen Perez s projektem v tomto smyslu se dostala do užšího výběru 10 nejlepších Miss World 2021

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *