Vědci právě našli život pod Antarktidou

Když si vzpomenete na Antarktidu, první věc, která vás pravděpodobně napadne, je, že je to zamrzlá pustina. Jistě, v antarktickém světě je nějaký život. Ale z větší části je Země tvořena prostředím pod bodem mrazu. Nyní však vědci objevili nový život pod ledovým šelfem.

Pod ledovým šelfem v Antarktidě se daří životu

Zdroj obrázků: Wayne / Adobe

podle Nová studieVědci objevili pod antarktickým ledovým šelfem více mořského života, než se dříve očekávalo. Studie byla zveřejněna minulý týden v časopise současná biologie.

Vědci z Institutu Alfreda Wegenera a Helmholtzova centra pro polární a námořní výzkumníky v Německu pomocí horké vody vyvrtali dva otvory. Otvory byly asi 200 metrů hluboké v antarktickém ledovém šelfu. Tam našli fragmenty života na mořském dně, které zahrnovaly více než 77 druhů. Některé druhy již byly objeveny v Antarktidě. V oblasti však existovaly části několika nových druhů, které dříve neznali.

David Barnes, hlavní autor studie, řekl: tisková zpráva.

„Je úžasné, že jsme našli důkazy o mnoha živočišných druzích, z nichž většina se živí mikrořasami (fytoplankton), ale žádné rostliny nebo řasy, které mohou v tomto prostředí přežít.“

Další velkou otázkou, kterou si musí položit, říká Barnes, je, jak se těmto formám života daří v antarktickém prostředí?

Hledání uhlíkové seznamky

Doktor v obličejové masce s mikroskopemZdroj obrázků: JHDT Productions / Adobe

Objevte úžasný život pod Antarktidou. Nejpřekvapivější věc, říkají výzkumníci, je, jak dlouho tam byl.

„Uhlíkové datování fragmentů těchto zvířat žijících na mořském dně se liší od dneška po dobu před 5 800 lety,“ uvedl v prohlášení Dr. Gerard Kuhn, jeden ze spoluautorů studie. „Navzdory tomu, že oáza života žila ve vzdálenosti 3-9 kilometrů od nejbližší otevřené vody, mohla existovat nepřetržitě téměř 6000 let pod ledovým šelfem.“

READ  CDC vydává nové pokyny pro lidi, kteří byli očkováni proti COVID

Vědci také poznamenávají, že současné teorie říkají, že život se stává tím méně hojným, čím dále od otevřené vody. Některé ryby, červi a další malí mobilní mrchožrouti jistě mohou žít v těchto prostředích. Organismy živící se filtrem, jako jsou ty, které vědci poprvé našli, však obvykle zmizí. Zvlášť, když se držíte daleko od vody a slunce. Zdá se, že v Antarktidě tomu tak není.

Bohužel, vědci říkají rychlé tempo Klimatická změna Náš dnešní svět znamená, že máme stále méně času na studium těchto forem života, než jejich prostředí přestane existovat.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.