Překvapení: „Mimozemský“ nástroj byl známější

Překvapení: „Mimozemský“ nástroj byl známější

V lednu 2014 spadl meteorit z vesmíru u pobřeží Papuy-Nové Guineje. Tím to možná skončilo, ale o několik let později se Avi Loeb, teoretický astrofyzik z Harvardské univerzity, spoléhal na seismická data z blízkosti místa, hledal pozůstatky havárie na dně oceánu a navrhl, že zůstává „může odrážet mimozemskou technologii“. Původ.“

Dr. Loeb byl již dříve svými vrstevníky obviňován z divokých spekulací a senzacechtivosti. Minulý podzim vedl Benjamin Fernando, planetární seismolog z Johns Hopkins University, tým, který znovu zkoumal blízké seismické signály a dospěl k závěru, že Neexistoval žádný důkaz o mimozemské existencinebo cokoliv blízkého.

V úterý doktor Fernando podrobně představí data na vědecké konferenci. Nedávno se posadil s The New York Times, aby si prohlédl, co jeho tým našel. Tento rozhovor byl pro přehlednost upraven a zhuštěn.


Jak to všechno začalo?

V roce 2014 vstoupil do atmosféry meteorit a způsobil „výbuch“. Někdy jsou tyto meteory slyšet na seismometrech. Avi Loeb napsal článek, v němž uvedl, že našel seismický signál z tohoto meteoritu a že jej použil k tomu, aby přesně určil, kam úlomky meteoritu dopadly. Odtud podnikli výpravu a vyzvedávali předměty ze dna moře.

V jednom článku Dr. Loeb a spoluautor napsali, že „potvrdili umístění ohnivé koule“ v oceánu z „načasování silného seismického signálu“. Ale rozhodli jste se, že seismické informace nepocházejí z meteoritu. Z čeho myslíš, že to vycházelo?

náklaďák.

Jako v super rychlém mimozemském náklaďáku?

Ne, byl to běžný náklaďák, jako běžný náklaďák jedoucí podle seismografu. Nebýt seismologů, Loebův tým možná špatně pochopil data. Ve skutečnosti všechno, co udělali, bylo najít náklaďák.

Kam ten náklaďák jel? V mléčné dráze?

ne ne ne. Kamion jel na stejném ostrově v Papui-Nové Guineji. Je to běžný pozemní vůz. Myslím, že technicky je to v Mléčné dráze!

READ  Má každá hvězda planety?

Jak jste usoudili, že nás nenapadají mimozemšťané?

Podívali jsme se na data za dva týdny v době této události. Viděli jsme stovky podobných signálů, jako byly ty, které studoval Loeb. Pokud jich jsou stovky, nemohou to být všechny meteority. Z těchto stovek signálů se většina z nich vyskytuje během denního světla. To, co Loeb viděl a co jsme viděli my, se během dne hodně děje. To je známka antropogenního hluku.

Hluk vytvořený člověkem?

Ano.

Pak jsme se podívali na konkrétní značku, na kterou se díval, a přicházela z hlavní silnice. Postupem času se přesunul z hlavní silnice směrem k nemocnici a pak zpět na hlavní silnici. Z analýzy dat se nám tedy zdá, že signál pocházel s největší pravděpodobností od kamionu, který sjel z hlavní silnice, projel kolem seismometru poblíž nemocnice a pak jel opačným směrem.

Nebyl tam vůbec žádný meteorit.

V závěru svého příspěvku píšete, že máte „velmi vysoký stupeň důvěry, že údajné úlomky meteoritu získané z mořského dna nemají nic společného s ohnivou koulí“ – a tedy, že materiál získaný z mořského dna byl pravděpodobně jen věci ze Země, nebo možná část z Tisíců tun meteoritů, které dosáhnou Zemi každý rok. Takže bychom se neměli bát, že naše nemocnice napadnou mimozemšťané?

Budete přiměřeně ospravedlněni Ne Obavy z invaze mimozemšťanů do nemocnic.

Jaké je největší poučení z toho všeho?

Jsou dva: Za prvé, pokud chcete provést seismickou analýzu, je ideální se nejprve poradit se seismologem. Další je, že to nejsou mimozemšťané.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *